şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: başlığı açan kaçmış. bir insan böyle bir haber için neden kaçar nasıl bir kafadır çözemedim. yine bazı sivri zekalar bunu da anlamayıp mesaj kutuma tecavüz ettiğinden (üslubu bozuk olanlara diyorum herkes alınmasın) gerekeni yapalım.

ben de gördüm az önce ve inanamadım. yani ciddi ciddi samsung huawei falan yasaklanacak mı? e çin de apple’ı yasaklar. apple’ın bitmesidir bu.

kaynak

edit: bazı kendini sivri zeka sanan iq’su düşükler samsung çin malı mı diye sormuş. cidden bu kadar salak olamazsınız. haberi okuyunca çin değil “abd malı dışındakiler” dediğini görebilirsiniz sanırım.
  • bak adamlar ulusal güvenlik için sadece yerli üretim cihaz kullanalım diyor.
    biz bırak cihaz üretmeyi, iletişim aracımız olan türk telekom gibi kritik bir kurumu arap'lara satıyoruz.

he bu arada bizim reis de bir zamanlar iphone'yi protesto edip, samsung alın diyordu.
    üretim olmayınca posta da koyamıyorsun haliyle. siktir et teknolojiyi, inşaata devam.
  • trump'ın geçen hafta 200 milyar dolarlık çin ürününe ek vergi uygulama kararının yürürlüğe girmesinin ardından çin, 60 milyar dolarlık amerikan ürününe vergi uygulayacağını açıklamıştı -ki sarı kafa sakın misilleme yapma daha beterini yaparım diye uyarmıştı çekikleri.

halihazırda iphone'un bazı modellerinin satışı yasaktı çin'de. eğer haber doğruysa yasaklı modeller artar. üretim yerini bile (designed by apple in california assembled in china) değiştirmek zorunda kalabilir böyle giderse. bu artan maliyet demek. belki üretimin yavaşlaması demek.

demedi demeyin bu ticaret savaşında en büyük hasarı bizim ülke alır. damat bir şekilde başarır.
  • biz de yedik. huawei'nin gümbür gümbür apple'ın tahtını salladığı son yıllarda abd'nin en büyük şirketini koruma yasağından başka bir şey değildir. birkaç ay önce de almanya'ya uyarı çakmıştı. istihbarat paylaşımı istiyorsanız huawei'yi yasaklayın diye. almanya pek iplemedi, bari kendi pazarımızı kurtaralım derdindeler. yerli ve milli...
  • dünyayı resmen deliler yönetiyor.
  • muricalı bi redneck olarak huawei p20 promu kırarak ve üzerine mountain dew dökerek kutladığım karar.
  • son derece doğru bir karar, yapay zeka modellerinin bu kadar ilerlediği bir dönemde dijital ayak izlerinin ne kadar azı yabancı ülkelere geçerse o kadar iyi.
  • patron çıldırdı, dünya ticaretinin aminyumuna koydu resmen.

yarın uluslararsı borsalarda samsung ve huawei hisseleri göçer.

ama çinliler bunu sarı fışıfışın yanına bırakmaz.
  • tam bir diktatörlük ve faşizm örneğidir. özgürlüğün ülkesine yakışır.
  • trump whatsapp'ın israilli tayfa tarafından hacklendiğinden bi haber galiba. gereksiz saçma sapan bir yasaklamadır.