şükela:  tümü | bugün
  • bu sene lille takımında peter odemwinge büyük bir uyum yakaladığı belli olan fildişi sahilli futbolcu. 1981 doğumlu bu adam özellikle kanatlardan müthiş bindirmeler yapıp adrese teslim paslar ve ortalar yapıyor. sanırım bu sene lille'yi üst sıralara taşıyacak isimlerin başında geliyor.
  • lille forması giyen bi kac sene icinde adını daha cok duyacagımız fil dişi sahilli oyuncu.
  • 2006 ve 2007 deki ustun performansi sonrasi lille yi zengin ederek lyon a transfer olan futbolcu.
  • galatasarayın artik her sene aliskanlik haline getirdigi yildiz transferlerden en yenisi.
  • 27 yaşinda 1.84 boyundaki oyuncu önümüzdeki sezon galatasaray'ın formasını giyecek yeni transfer, fildişi sahilli futbolcu.

http://www.galatasaray.org/…utbol_as/haber/4186.php

işte o futbolcu! :

http://www.youtube.com/watch?v=bpzm_8eixg0

edit: futbolcu dedim ama, videoyu izledikten sonra karar veremiyorum. nasıl bir şey bu ya?
  • galatasaray yönetiminin sağ gösterip soldan aldığı futbolcudur. fazla bir bilgimiz yok bu adam hakkında ama yakında youtube videoları düşer nasıl olsa.

galatasarayımıza hayırlı uğurlu olsun.
  • fm'de influence'i sadece 9'mus:

keita: beyler ya, hadi biraz daha canli, hadi daha konsantre oynayalim!
    ayhan: siktir lan ezik...

1.edit: özellikle bayanlardan yoğun mesajlar aldım... fm nedir, influence nedir diye. fm, yeni bir dini ve felsefi akım. müritleri, sabahlara kadar tapınaklarında gizlice ayinler düzenleyip, beraber oluyorlar. fazla detaya girersem sizi öldürmek zorunda kalırım.

2.edit: efendim, bu espriyi, 1997 yılında almanya'dan izne geldiğimde, viyana'dan gelip bana fm'nin öncüsü cm'yi öğreten (anlat bana, öğret bana sevgili peygamberimi öğret bana), sabahlara kadar yaptığımız ayinlerde o iman dolu gönlünden feyz aldığım sevgili büyüğüm, güzel insan varyemez amca'ya ithaf ediyorum.
  • o. lyon'dan govou derken keita oldu. lille kariyeri mükemmeldi ve büyük umutlar ile lyon'a geldi. ancak iki yıllık lyon kariyeri son derece kötü. sağ çizgide içeri girerek oynamayı seven, rahat adam geçen, savunmaya çok takılmayan bir futbolcu. ligue 1 ekmeği yediği için elden çıkarımı zor olmayacaktır. her ülkede piyasası mutlaka olur. elde leo franco, lincoln, linderoth, kewell ve nonda gibi satarken para kazanılmayacak yabancılar varken genç bir yabancıya yönelseydi galatasaray yönetimi daha doğru olurdu.
  • galatasaray 4-3-3'ünde sağ önde oynayacak oyuncu. anlaşılıyor ki, baros'un arkasındaki üçlü kewell-arda-keita olarak sıralanacak.

keita'ya gelirsek... bir kaç sene önce lille'den büyük futbolcu olarak lyon'a transfer olmuştu. lakin aynı ivmeyi devam ettiremedi. fildişi sahilleri'nde izlediğim maçlarda da çoğu afrika'lı futbolcu gibi çok yetenekli ancak takım oyunu gibi ögelerde eksik olduğu göze çarpıyordu. neticede 4-3-3 oynuyorsanız ve sağ ön adamı arıyorsanız, bu profile uyan bir oyuncudur keita...