şükela:  tümü | bugün
 • zamanında suudi arabistan diyanet işleri ve medine islam üniversitesi'nde başkanlık yapan suudi bir şeyh. sözde din adamı.

  dünyanın dönmediğine dair 1970'lerde bir kitap yazıp, dünyanın döndüğüne inanan insanın mürted olduğunu dile getirmiştir. kitabından bir bölüm;

  ...eğer ileri sürdükleri gibi dünya dönüyor olsaydı, ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. insanlar batıdaki ülkeleri doğuda, doğudaki ülkeleri batıda görecek, kıblenin yeri sürekli değişecek ve böylece kıblenin bir kararı kalmayacaktı. velhasıl, gördüğünüz gibi bu iddia, daha bir çok yönden yanlıştır. fakat sözü uzatmak istemiyorum...

  (bkz: seni çılgın hadi oradan)
 • klasik bi vahhabi. bence de sözü uzatmaya gerek yok. amma velakin, abdülaziz bayındır ve süleymaniye vakfı buna çok mu uzak? ya da sözde-bilimsel çerçeveden paleontolojinin doğal seçilimi ve evrimcileri yanlışladığını söyleyen fethullah gülen? bediüzzaman'dan kozmoloji patlatan sızıntı çevresi? paralel evrenler görüşünün metafizik olduğunda ısrar eden taslayan adam?
 • kur'an'ın zahiri ve batını

  ırak'ın büyük şii alimlerinden merhum seyyid muhsin el-hekim, arabistan'a olan ziyaretlerin birisinde vahhabilerin şeyhi bin baz ile görüşür.
  seyyid hekim'in ziyaretine gelen şeyh;"siz şiiler neden kuran'ın zahirine göre konuşmuyorsunuz "diye sorar.
  hekim; ortamın bunun için konuşulacak zamanı ve yeri olmadığını söylese de şeyh, ısrarla sorusunun cevabını ister.
  hekim; "eğer biz kur'an'ın zahirine göre konuşacak olursak kur'an'a göre siz cehennem ehli olursunuz." der.
  şeyh "neden?" diye sorar.
  el-hekim; "çünkü kur'an'da isra suresi'nin 72. ayetinde buyruluyor ki; 'her kim dünyada körse ahirette de kör olarak haşredilir.' siz ki iki gözden mahrumsunuz, bu ayeti zahiren kabul etsek sizi tarif ettiğini görürüz." der.

  (bkz: rafizi/#23881496)
 • `gezegenlere gitmenin mümkün ve dünyanın sabit güneşin ise hareket ettiğine dair ilmi ve nakli deliller` kitabını yazan adam. aha şu :http://i.alalam.ir/…_635581300032047679_25f_4x3.jpg
  dünya'nın yuvarlak oluşuna ve dönüşüne inananların kafir ve mürted olduğuna fetva veren arabistan'ın diyanet işleri eski başkanı. dünyayı yuvarlak ve hareketli bilenlerin tövbe etmemesi halinde mürted kabul edilerek öldürülmesinin vacip olduğuna, kanlarının ve mallarının helal olduğuna fetva veriyor.
  şöyle diyor hortlayasıca:
  eğer ileri sürdükleri gibi dünya dönüyor olsaydı, ülkeler, dağlar,ağaçlar , denizler bir kararda kalmazdı. insanlar batıdaki ülkeleri doğuda, doğudaki ülkeleri batıda görecek. kıblenin yeri sürekli değişecek ve kıblenin bir kararı kalmayacak." fakat sözü uzatmak istemiyor ölüyor.
  geride bıraktığı ulema tayfası bayrağı devralıyor.

  hayat zor, zor olmasına da böyleleri yüzünden müslümanlara daha zor!