şükela:  tümü | bugün
  • adıyaman'ın menzil köyünü ele geçirmiş, tarikatımsı ( menzil cemaati) oluşumuyla peygamber soyundan geldiğini iddia eden zattır. bu adamla sohbetim olmadı ama ona inananlarla konuştuğumda cumhuriyet karşıtı olduklarını ve atatürk'ten nefret ettiklerini söylüyorlar. koyu akplilerdir.
    menzil köyü tamamen bunlara aittir. her hafta istanbul, bursa, ankara, izmir vs. büyük şehirlerden otobüsler kaldırıp 20 saatten fazla yolculuk yaparak şeyhlerini ziyaret ederler. menzil köyünde her türlü ürün bulunmakla beraber yaptığınız hiçbir ürünün karşılığında fiş alamazsınız, çünkü vergi vermezler. kredi kartı da haliyle geçmiyor. fakat büyük şehirlerde yaşayan müritleri her türlü kartı kullanırlar ki zaten çoğu müteahhit, iş adamı, esnaf vs. kendi işlerini yaparlar. başkasının yanında işçi olarak çalışmazlar ve başkalarından alışveriş yapmazlar.
    ayrıca köyde yapılan bütün harcamalar şeyh abdulbaki erol'un olur. köylüler para kazanmazlar. yiyecek, ısınma ve ev giderlerini ortak kasadan idare ederler. komün bir hayat yaşamaktadırlar. komünizm ve islamiyetin ne kadar birbirine yakın olduğunu burada çok net görmekteyiz aslında.
    cumhuriyet karşıtı, vergi vermeden yaşayan ve din içerisinde din yaratan bu ahmaklara devletin göz yumması da ayrı bir saçmalıktır tabii.

edit: bu adamı seven arkadaşlar ne kadar da kindarmış. dindar geçinenlerin en büyük özelliği kindarlık olsa gerek, düzenli aralıklarla bu girdimin altındaki çok kötü butonuna basıp duruyorlar. dindar geçinenler dedim, çünkü dinde kin yoktur ve gerçek dindarlar kin tutmaz ama bu adamın müritleri sözde dindar olduğu için aşırı kindarlar mübarek!
  • lideri olduğu menzil grubu ile ilgili kısa tarihçeye bu linkten ulaşmak mümkündür.

tanım: sakallı bir adam.

düzeltme: kendisi menzil grubunun lideri değilmiş. ayakkabisi olmayan adam 'a teşekkürler.
    cümlemi şöyle düzeltiyorum: sempatizanı olduğu menzil grubu..

kaynak: hürriyet, milliyet
  • al birini vur ötekine. her şeyh kendini kutlu kişi olarak lanse ediyor. mürit denen denyolar da bu zokayı her daim yutuyorlar. şeyh denen adam senin benim gibi sıçan geğiren osuran acıkan terleyince koltukaltı leş gibi kokan "skik insan türü" bir canlı. adamın alçıdan elini öpmeler kestiği tırnağını saklayıp yalamalar vb. tiksinç saçmalıklar... sonra anıtkabir'e gidip saygı duruşunda bulununca putperest biz oluyoruz.
  • allah'ın izni olmadan "allah dostu" olarak adlandırılan, şirk yuvasının baş komutanı.
    boğaz manzaralı şatosuyla, s serisi mercedesiyle ve en önemlisi onun eteklerini öpen müridleri sayesinde mutlu mesut yaşayan dinci.
  • şirk baronu.
  • babadan oğla geçen sadece allah dostluğu değildir.*

oğlum ben anlamıyorum lan. adam gavur elbisesi giymem diye arap kıyafetiyle dolaşıyor ama altında mercedes var . bizim bu millet tam yolunmalık adam kaynıyor aslında da işte .*
  • bunun soyu hz. hüseyine dayanıyormuş. ahahahahhahaa
  • (bkz: yeni paralel)