şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • muhteşem yüzyıl'ın ilk bölümünü ailesiyle birlikte izlemiş ve rahatsız olmuş torun. katıldığı programda "diziye ve anlatılanlara pek hoş gözle bakamadık. bu dizide anlatılan bizim ecdadımız." demiş aynı zamanda.

  bir de şöyle bir şey var; “aile olarak karar aldık, kendi tarihimizi kendimiz çekip yapılan bu yanlışlıklara bir son vereceğiz.”

  haberin tamamı: http://www.hurriyet.com.tr/…ti/16708063.asp?gid=373

  editto: (bkz: murat bardakçı/#21546142)
 • osmanli produksiyon (yapim degil de produksiyon (bkz: balik bastan kokar) sirketinin web sayfasina bakinca beni osmanli tarihinden sogutmayi basarabilmis sehzade-i sehriyar hazretleri. yaninda da bir dulkadiroglu prensi almis. yahu herseyden vazgectim de bir yapma etme diyeniniz de mi yok?
 • facebook'ta gördüğüm kadarıyla ferrari'yle poz veren ancak fotoğraf altında pan-islamist yorumlar yapan özenti biri olduğunu söylemek mümkün. kendisini eklemiş bir sürü kişinin "yakışır şehzademe", "şehzade ile ilgili gayrıciddi yorum yapmayın" gibi yorumları ise trajikomik.

  ayrıca muhteşem yüzyıl'ı beğenmemesi çok şaşırttı beni. padişahların hep alemin kralı tipte olmadığını aile içinden biri olarak kendisinin daha iyi bilmesi gerekir.
 • facebook'taki süper ilginç profilinde bir resim var, resmin altında bir şahıs: " atlarınıza cok benziyorsunuz" yazmış. yorumun üç tane de layk'ı var. atlarına benzeyen kişi ve elbette anlamlı tashih baldan tatlıdır.
 • belki beyzadedir ama şehzade değildir. son şehzade osman ertuğrul efendi 2009 yılında vefat etmiştir. halihazırda, osmanlı yıkılmadan önce doğan hiçbir şehzade bulunmamaktadır.
 • kendisinin tamamen zıttı kuzeni için;

  (bkz: naz osmanoğlu)
 • dün akşam çengelköy'de bir çay bahçesinde arka masamıza oturmasıyla beraber bir ülkü ocağı reisi gibi muamele gördüğüne şahitlik ettiğim adam. kendisini görünce elini öpmeye çalışanlar, gözlerinin içinde vahiy varmış gibi bakanlar bir araya gelip kendisini bir süre pohpohladılar.

  sanırım hayatta erişebileceği en yüksek nokta bu. o da keyfini çıkarmaya çalışıyor haliyle. ayrıca o facebook'ta poz verdiği takım elbiseli haline zıt bir şekilde göğsü açık kısa kollu gömleğiyle "mahallenin esnaf ağır abisi" imajı çizdiğini söylemeliyim.
 • dedesinin dedesinin bilmemnesi padişahmış da şehzadeymiş de yahu bsg bırakın bunları. millet salak gibi şehzadem mehzadem diyor. amk bu şehzadeyse padişah kim yarrrrrr

hesabın var mı? giriş yap