şükela:  tümü | bugün
 • halktan gaspettiklerini geri istiyorlarmış, üçün başını alacak torunların istediği mirastır.

  edit: gg'miş anca bu kadar yumuşattım.
 • bayağı tuzlu bir mirastır.

  ama bütün bunlardan önce musul'u ve kerkük'ü de içeren miras geri alınsın. ne zamandır bunun muhabbeti dönüyordu.

  elbetteki öyle şey olmaz. birincisi ve en önemlisi, yedirmezler.

  şimdi yukarda sayılmış olan ve yekünü bayağı fazla tutan yerler verilir mi? onu da zannetmiyorum çünkü mevzu bahis para ve rant olunca ne yazık ki işler biraz farklı oluyor.

  bahsedilen yerlerde yapılabilecek bir iki avm için hükümet gerekirse aihm kararını bile sallamaz :p
 • bu kadar osmanlı'ydı bilmem neydi diye yüz verilirse istenmesine şaşırmadığım miras. yok torunlarıyız yok osmanlı'lının devamıyız diye saçma sapan konuşurlarsa, adamlar da ister tabi. iyi yapmışlar eflak-boğdan'ı da verelim.

  kavalalı'dan da mısır'ı istesinler ama.
 • bir daha düşününce çok da mantıksız olmayan mirastır.

  şimdi bizim bazı yazarlarımız, bazı yöneticilerimiz neo osmanlıcılık modunda takılıp, biz osmanlı torunuyuz modunda ortadoğuya talip oldular biliyorsunuz.

  bizimkiler kendi başlarına bunu istedilerse, padişahla akrabalığı soy kütüğüyle onaylanmış belgeli torunlar da üç beş arazi istemiş çok mu?
 • "vakti zamanında işgal altında olan memleketten kuyruğunu kıstırarak kaçıp da işgalci emperyalistlere sığınan dedenizden isteyin o zaman istanbul'un yarısını!" dedirten taleptir.

  ek açıklama: ayrıca; önce, türkiye cumhuriyeti halkının yıllar boyu ödediği, bu hanedanın dedelerinin ve hatta dedelerinin de dedelerinin bizzat yarattığı borçları bir bir mahsup etmeye başlayalım; sonra kalanı (bkz: üçün biri) alabilirler. sanıyorum ki lafı daha da uzatmanın anlamı yok, durumu yüzyıllardır sömürülen bu halk ne de güzel özetlemiş:

  şalvarı şaltak osmanlı
  eğeri kaltak osmanlı
  ekende yok biçende yok
  yiyende ortak osmanlı
 • "bunlarin ustune halk olarak ne tarafa domaliyoruz" demek istediğim haber.
 • istanbulun merkezinde gezip boş gördükleri arsaların ve beğendikleri sarayların hepsini istedikleri anlaşılıyor. konstantinin torunu gelip abdulhamite dava açsa sur içinin tamamını istese abdulhamit ne cevap verirse aynı cevebı vermek lazım bu arkadaşlara
 • heh bi siz eksiktiniz şimdi tamam oldu..