şükela:  tümü | bugün
 • kürt bedonun kapisinda beklerken polat alemdarin :

  - abdulhey !

  diye seslenmesiyle beraber 4 ki$iyi olduren adam. arkada$ adam sadece abdulhey dedi diye 4 ki$iyi vurdu. nasil bi$eydir bu.. kazara canpolat

  - abdulhey bugun hava cok guzel kirlara bahcelere ko$alim

  dese ve bu arkada$ da onu sifreli bi$i sansa kafadan 22 ki$iyi öldürür allahmuhafaza.
 • polat alemdar'ın sol koludur. sağ kol ise mematidir. abdülhey memati'ye memati abi der. abdülhey direk polat'a bağlı da olsa saygı icabı memati'ye de bağlı hisseder kendini. abdülhey zaman zaman kendini kötü hissedip memati'ye hatasından söz ettiğinde, memati de hata yaparsan bizzat kafana sıkarım abdülhey der. böyle bir sevgi saygı anlayışları vardır birbirlerine karşı. polat ve memati varken araba sürülecekse abdülhey sürer. erhan da varsa arabayı erhan sürer. bu durumda erhan direksiyonda, abdülhey önde, polat sağ arkada ve memati de polat'ın yanında oturur.
 • annesiyle ilgili çocukluğunda bir takım sorunları olduğunu düşündüğüm mit'çik;

  - kriptex nerde?
  - anana sor !

  - su istermisin?
  - anana ver !

  - 30.12.2005'te nerdeydin?
  - manavdaydım. ananas aldırdım.

  var var. bişey var...
 • polat'la ilk tanışmaları ekoldür.

  - adın ne?
  - abdülhey
  - hey ki hey...
 • dizinin ikinci bölümünün camide geçen sahnesinde (57:43*, 53:15*) limonata dağıtan şahıs olarak görüp şaşırdığım karakter.
 • dusunmeye baslayinca polat'tan fircayi yiyen kisi

  -dusunmeye mi basladin abdulhey
 • ilk bölümlerden hatırlayacağımız üzere; daha sonra abdülhey diye anılacak olan zülfü yüksel, polattan önce derin devletteydi. ihtiyarların devlet kanadı olan doğu bey'in aslan akbey'i kgt'yi kurması için desteklemesi akabinde, aslan akbey eliyle ali candan, hariciyedeki devlet görevinden vazgeçirilip kgt'nin bir numaralı ajanı olarak polat alemdar kod adı ile görevlendirilmişti. akabinde ve detayında zülfü yüksel de dağdaki görevinden alınıp kgt'nin ikinci ajanı olarak abdülhey kod adı ile kgt'ye yerleştirildi. görevi, polat'ın güvenini kazanıp yanında yer alarak polat'ın asıl görevini gerçekleştirmemesi halinde onu öldürmekti. abdülhey bir nevi projenin garantörü idi. ta ki aslan akbey ölene kadar. aslan akbey'in ölmesi ile bu iki ajan gerçek kimlikleri ile tanışmış, aynı tarafta yer aldıklarını öğrenmişti. ki polat'ın önceden kendisi hakkında şüpheleri vardı zaten. polat'ın deyimi ile aslan akbey'in polat'a yaptığı bir kıyaktır abdülhey. o da kendisi gibi yetim olup, yurtlarda büyümüş ve vakti geldiğinde derin devletle tanışmıştır. bir nevi yoldaştır.
 • kurtlar vadisi adli tv dizisinde; kağıt, karton vs. toplayan elemanin adi..
  sakali vardir, agir konusur, guzel menemen yapar..
 • özel yetiştirilmişlikten ziyade özel kavrulmuşluk var bu adamda. eğitimden geçtiği dönemlerde bir süreliğine alanya'da unutulmuş sanki.
 • yürüyen vicdan azabıydı a.q sürekli bir sıkıntı halinde gezerdi,konuşurdu. nerede olumsuz bir düşünce var hep bunun ağzındaydı

  -biz bu olaydan yırtar mıyız abdülhey?
  -don mu bu yırtıyorsun erhan?

  -ben bu fuat tamer'i evinden çıkarırım abdülhey
  -pavyondan karı mı çıkarıyorsun memati abi

  -biz bu amerikan üssüne gireriz
  -zaza'nın mekanına mı giriyorsun abi?

  hep olmazlar,hep bir olumsuzluk.

  işin tuhaf yanı yapamayız dediği her işi de yaptılar a.q