şükela:  tümü | bugün
  • bir iddia. hizmetçisinin kendinden habersiz canını aldıktan sonra ruhları koyduğu sepeti koluna takıp ıslık çala çala giden azrail'e karşı sinirlenen abdülkadir geylani'nin verdiği sert tepki.

"cık cık cık" nidaları eşliğinde:

https://twitter.com/…y_06/status/881126694253465601

not: bir yıldır tek giriyle garip duran başlık hortlamış. azrail mi dövdünüz ne yaptınız mübarekler. ahaha

ayrıca ben bu videodaki kişilerin bu hikayeye inandığını söylemedim. belki başka başlıkta öyle demişlerdir sonra buraya taşınmıştır bilemem ama zaten "cık cık cık eşliğinde" diye de yazmışım oraya. yani anlatanlar ayrı ama bu saçmalıklara inananlar sürüsüyle...
  • abdülkadir'in, sorunları şiddetle çözen bir herif olduğunu gösteren pataklama. sorunları şiddetle çözme fikri, islam ile uyuşsa da, öykü pek çok açıdan muhammed'in öğretileri ile çelişmektedir. herakles ve deli dumrul hikayelerinde de gözüken ilkel ve evrensel bir izlek olan ölüm ile kavga edip onu dövme arzusunun, insan türünün evrensel bilgi birikimine yapılan semitik tecavüzden sonra da devam ettiği görülüyor.
  • bunu doktora anlattığında ağır şizofreni tanısı alırken, eğitimsiz çomarlarına anlattığında huşu içinde tekbir sesleri yükseliyor.

böyle ülkenin taaaa...
  • babamda böyle alkol aldığında tatlı tatlı bir şeyler anlatırdı. 1:45 den itibaren dayının tavırları aynı sarhoş muhabbeti gibi. o kaş kaldırma ağız yamultma karşısındakinin en ufak sözünde heeeee hoooow demeler kafa sallamalar falan. hadi ateizler bunuda açıklasın azizim.
  • yalnız ben azrail'de mesai kavramına takıldım. adam baya memurmuş.
  • anlatan adam zaten bunlarla dalga geçen ve onaylamayan bir adammış. boşuna lince uğramasın.
  • daha vahim olan konu ise kj'de yer almaktadır.

" allah emekliliğe ayrılmıştır" yazmışlar lan. sıyırdınız mı siz, bu nasıl cümledir !!

devam ediyorum, abdulkadir geylani azrail'in sepetinden yani ölüm meleğinin elinden, o gün aldığı ruhları kurtarıp etrafa saçıyor, o ruhlar gidip sahibini buluyor. yani bu geylani denen adam ölü diriltiyor !

sonrası da şirk'in zirvelerinde dolanıyor. azrail " ağlayarak" allah'ın huzuruna çıkıyor, geylani denen adamın yaptıklarını anlatıyor, allah diyor ki bunun üzerine " onun hatırı çok büyüktür, ben ona bir şey demem !"

lan oğlum manyak mısınız siz. yaratıcı birinin canını alması için melek gönderiyor, kullarından biri meleği dövüp ölüleri canlandırıyor, yaratıcı da olur öyle çok hatırlı kişidir diyor ! nereden baksan sapkınlık, nereden baksan şirk.

yahu siz islam dininin ceza kurallarından haberdar değilsiniz galiba. dinden çıkana ve yaratıcıyla dalga geçene ne tip bir ceza uygun bulunduğunu şeyhinize bir sorun.