şükela:  tümü | bugün
 • eski türk edebiyatı ve başta hadisolmak üzere islâmi ilimler alanlarında 40'ın üzerinde eser veren, tasvir, yeni sabah, hürriyet,milliyet, tercüman, güneş ve türkiye gazetelerinde yazmışlığı bulunan bir akademisyen.
 • urfa’nın tanınmış din âlimlerinden molla hacı zülfikar efendi'nin oğlu. akp milletvekili zeynep karahan uslunun babası.
  (bkz: teketek) (bkz: gönül tekin)
 • 1 eylül 1913'te urfa'nın siverek ilçesinde doğdu. babası urfa’nın tanınmış din âlimlerinden molla hacı zülfikar efendi, annesi besime hanım'dır. ilköğrenimini siverek'te, orta öğrenimini adana ve izmir öğretmen okullarıyla izmir atatürk lisesi'nde tamamladı (1934). bir yıl kadar izmir'de ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra yüksek muallim mektebi ve istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi türk dili ve edebiyatı bölümü'ne girdi. buradan mezun olduktan sonra samsun ve izmir’de çeşitli liselerde edebiyat öğretmenliği yaptı (1939-1947). istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi'nde yaptığı fuzûlî: muhiti, hayatı ve şahsiyeti adlı çalışmasıyla doktor unvanını kazandı (1945). mezun olduğu türk dili ve edebiyatı bölümü eski türk edebiyatı kürsüsü'nde asistanlığa başladı (1947). islâm-türk edebiyatında kırk hadis adlı teziyle doçent oldu (1952). eski türk edebiyatı alanında profesörlüğe yükseldi (1963). karahan 1 ocak 1983'te emekli oldu. 27 temmuz 2000 tarihinde vefat etti ve zincirlikuyu mezarlığı'na defnedildi.
 • haber turk'teki programda gönül tekin 1967 yılında istanbul üniversitesinde bir kız öğrenciye sarkıtılık yaptığını söylemiştir. kızın annesi okul yönetimine mektup yazmış, olay tbmm'ine kadar yansımış ama kimsenin kılı kıpırdamamış olan kişi.
 • (bkz: #15925894)
 • aşağıdaki videoda sapıklıklarını sürece şahit olan gönül tekin ağzından dinleyebilirsiniz:

  konu: 1:58 den başlıyor.
 • hakkında söylenenler (kız öğrencilerine tecavüz etmesi, taciz ve tecavüzlerini ortaya çıkaranları tehdit etmesi gibi ) doğruysa eğer yaptıklarının bedelini ödemeden ölmüş olmasına üzülürüm. cehennem ateşi üzerinden eksik olmaz dilerim, aynı şekilde onu koruyanların da. yok eğer hepsi iftiraysa, o zaman da iftiracıların abv.
 • tecavüzcü olduğuna dair iddiaları kafadan atma, sallama ya da iftira olsa idi, isim isim hocalardan, öğrencilerden alınan yazılı metinlerden söz edilmezdi.

  gel gör ki cezasız kalmıştır, fakat sadece bu dünyada.
 • arkadaşımın annesinden dinlediğime göre ciddi manada cinsel sapık olan profesördür.
  bazı kız öğrencileri odasına çağırarak cinsel istismarda bulunmuş ve bazı kız öğrenciler bu durumu ailelerine anlatamadıkları için üniversite kariyerlerinden vazgeçmişler. yine aynı şahıs pek çok akademisyenin de geleceği ile oynamış, türk bilim camiasına ihanet etmiştir. bugün bile ismi edebiyatçılar tarafından nefretle anılır.

  onun ceza almaması için elinden geleni yapanların da allah bin belasını versin. bu şahsın kızı milletvekili olmuş ve bilin bakalım hangi partiden?

  evet o parti...
 • hepimizin sevdiği prof. dr. gönül tekin' in ve o zamanın tüm büyük hocalarının yurt dışına kaçmasına sebep olduğu iddia edilen, prof. dr. nurhan atasoy gibi tontiş bir teyzenin bile dayanamayıp evire çevire dövdüğü iddia edilen adamdır.

  http://alkislarlayasiyorum.com/…-tarihin-arka-odasi

  bu adamı iyi araştırmak lazım.