şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekonomimizin borctan kurtulmasını saglamak icin en uygun oneri olarak her vatanda$ın servetinin %20'sini devlete bagıslamasını oneren ki$i...ayrıca gorusunu baska bi hukumet olsa ben de guvenmezdim ama bu hukumete guvenilir diyerek guclendirmeye calısan komik insan...
 • (bkz: sanko)
 • yemek yemeği ve konuşmayı öğrenememiş dolar milyoneri -milyarderi belki de-.
 • gaziantepspor'a başkanlık yaparken takıma üç brezilya'lı getirmişti. marcello, balalo ve osmair. malatyaspor'lu carlos, eder ve serginho'dan iki sene kadar sonra..
 • karl marx mezardan kalksa bu adam mezara girmek için can atar. türkiye'nin o kadar zengin hiçbir sanayici, işadamı bu insan kadar ucuz işlerle uğraşmamıştır. gaziantepliler iyi bilir: fabrikasında çalışan işçileri eşekler,katırlar,arılar gibi çalıştırır ama kesinlikle emeğinin karşılığını tam olarak vermez. bu gaytan bıyıklı niçin 10 yılda türkiye'nin en zenginleri arasına girdi sanırısınız? çok mu stratejik kararlar aldığını düşünüyorsunuz.

  koç, sabancı, eczacıbaşı bir nebze işçilerini tatmin etmekte yeterli maaşı, sosyal hakları sağlamakta. ama konukoğlu ne yapmakta, söyleyim:

  -16 saat aralıksız işçi çalıştırır, 800-1000 arası maaş verir.
  -tazminat vermemek için her yıl giriş-çıkış yaptırır.
  -işçiler için hiçbir sosyal imkan tanımaz, çalışanların hepsi ya gece konduda ya da kirada oturur.
  -izin kullanan personeli tespit edip işsizler ordusuna postalar
  -vesaira vesaire..

  ve son bombası:

  (bkz: ben işçilerimin aybaşını mı takip edeceğim)
 • (bkz: mizojini)
 • tıkır tıkır reklamındaki o güleç (!) yüzünü kadınların adet günlerinde gerekirse 5 gün izin almasına yönelik yasa tasarısını karşılık 4000 kadın çalışanın çıkarmak zorunda kalacağını söyleyen kapitalist.

  gerekçesi ise: "ben işçilerimin aybaşını mı takip edeceğim"

  istatistikden de zerre haberi omayan kişidir. bakın ne demiş:
  "lütfen yanlış anlamayın, siz benim bacımsınız. ama ben işçimin ay başını mı takip edeceğim? fabrikaya bir bakmışsınız 200 kişi yok, sonraki hafta bir 300 kişi yok. böyle bir şey olabilir mi, üretim bekler mi"

  len, 300 kişinin aynı fabrika da aynı gün regl olma ihtimali nedir, bir hesapladın mı?

  http://www.hurriyet.com.tr/…mi/13445501.asp?gid=229

  şu gge'e olmasa benim diyeceğim daha çoktu ya. hadi neyse.
 • kendisi ve yaptıkları hakkında zerre kadar fikri olmayanların kolayca atıp tuttuğu antep sevdalısı. şovenizm yapmaya gerek yok ayrıca kimseye cevap verme ihtiyacı da hissetmiyorum ama klavye başında üçüncü sınıf üniversite ergenliği jargonu ile "- kahrolsun kapitalizm" diye höykürenlere şunları söylemek gerek;

  - her yıl kazandığı paranın belirli bir bölümünü ihtiyaç sahiplerine (fakir, yaşlı, çalışamayacak durumda olanlar vb.) dağıtır. hatta bu rakamı söylemeyi bile ayıp sayar. varsın benim ayıbım olsun ayıpsa. geçen yıl 5 milyon tl yardım yapmıştır (hacı sani konukoğlu vakfı aracılığıyla). 1999 depreminde tek kalemde 1 milyon dolar civarı bir bağış yapmıştı hatırlarsanız.
  - aynı bölgede işçiler yine günde 12 15 saat çalışıp sigortasız asgari ücret alırken, sigortasız işçi kesinlikle çalıştırmaz ve herkesin sigorta primi esas maaşı üzerinden yatırılır.
  - maaşını gününden bir gün bile geç alan herhangibir işçisi kesinlikle yoktur.
  - yatırımlarının büyük bölümünü bulunduğu şehre yapar/yapmaya çalışır.
  - her yıl toplam 1000 öğrenciye aylık 200 tl karşılıksız burs verir.

  daha da gider bu. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerek.
 • bu arada nedense kimsenin dikkatini çekmemiş ama daha bir kaç ay önce özel uçağıyla (kapitalizm saolsun, adam parasıyla almış işte) insanların hayatını kurtarmak için elinden geleni yapıyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12575756.asp

  birileri hem cimri hem de mizojinist mi demişti, hmm???
 • kazandıklarını öncelikle gaziantep'e yatıran bir sülaleden gelmektedir. sanko anadolu sermayesinin en güçlü temsilcilerinden biridir ve gerek kurumsal olarak, gerek aile olarak konukoğlu sülalesi cimri bir sülale değildir. abdulkadir konukoğlu da özellikle son krizde çalışanların canını sıkmadan neler yapılabileceği konusunda yeterince çabalamış ve önlemleri uygulamaya koymuş bir yöneticidir. burada bazı eleştirilerin haksız olduğunu görüyorum. binlerce kadın istihdam eden bir kurumda adet dönemi sorun haline gelmiş ve bir şeyler söylemişse, sabır taşı çatladı demektir.