• prof. dr. bekir kütükoğlu'na armağan adlı kitapta "2. mahmut'un memleket gezileri" adıyla yayımlanmış makalesinde -sene 1991- 2. mahmut'un gezilerini takvim-i vakayi gazetesinden okuduğu kadarıyla, ne bir yorum ne bir çıkarsama, nedir bu gezilerin anlamı mahmut'un iktidarı ve meşruiyeti açısından vs. hiç girmeden, öylesine çıplak bir hikaye olarak aktaran, memleketimizin bir değerli profesörüdür.
  • 12 mart 2005 tarihi itibariyle , zarar eden petlas'ı kombassan holdingden satın alarak 2 yıl içerisinde iso nun açıkladığı türkiyenin en büyük 500 sanayi kuruluşunda 322. sıraya çıkarmayı başaran ve satıcıyken yüzde yüz türk malı lastik* üreterek hayallerine kavuşan, anonim şirket. `
    (bkz: türkiye sizinle gurur duyuyor)
  • distribütörü oldugu toyo lastikleri ülkemizde çok bilinmemesine karşın özellikle amerika ve avrupada michelin ve bridgestone gibi talep görür. www.tirereview.com adresindeki yıllık raporlarda binlerce kullanıcı arasında yapılan anketlerle markanın kalitesi overall score yani toplam ortalamada michelin den iki sene üst üste daha fazla çıkmıştır. ancak ülkemizde önyargı sebebiyle lastikten gerçekten anlayan kamyon taksi ve dolmuş şoförleri dışındaki kullanıcılar tarafından fazla ilgi görmemiştir.
  • mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi tarih bölümü hocasıdır. şu günlerde lisans derslerini bırakmış, yalnızca yüksek lisans derslerine girmeye başlamıştır, zira emekliliğe hazırlanmaktadır kendisi. derin bilgisinin yanında bir o kadar derin mütevaziliği vardır. anlattıklarını saatlerce oturup dinleyebilir, buna rağmen zerre sıkılmazsınız. ilerlemiş yaşına rağmen yalnızca 4 kişinin aldığı bir seçmeli ders için okula geldiğini, o seçmeli derse gelen tek öğrenciyle diğerlerine sitem ederek ders işlediğini bilirim. kendisiyle 2 dönem boyunca tez hazırlamışlığımız vardır. bu süre içerisinde o kadar yardımcı ve yapıcı davrandı ki bölümümden hoşlanmayan ben eski harfli kitapların arasından çıkamaz oldum. yazık ki geç tanıdım kendisini, kıymetini bilemeden de ben mezun oldum, hocam da emekli oldu. dizinin dibine oturulup ilim irfan öğrenilesi saygıdeğer insan.