şükela:  tümü | bugün
  • "biz de ,'ba’de harab-il basra' diye bir söz vardır" diye yazmış bugün.

1. "biz de" diye yazdığı (dahi anlamına gelmeyen 'de'ler bitişik yazılacağına göre) "bizde" olmalıydı.

2. "bizde" böyle bir ifade yoktur. o ifade arapçadır, türkçe bile değildir. basra harap olduktan sonra, iş işten geçtikten sonra anlamındadır. bizde değil, araplar'dadır. (kendisi arap ise "bizde" demesi doğru olur tabii.)

3. doğru imlası "ba'de harabi'l-basra"dır.

türkçe imla bilmez... arap sözlerinin latin harfli imlasını bilmez...

maşallah !
  • an itibariyle ahmet şık' ın dokunan yanar kitabının suc unsuru kabul edilmesini elestirip cemaate yuklenen kisi.

sanirsin demokrasi havarisi arkadas. senin bebisin demiyor muydu "bu kitaplar bombadan tehlikeli" diye?

lan var ya yuz yıllık sosyaliste cemaati savundurur bu herif.

edit: hahahaha ismail saymaz vurdu şamarı.
  • "iskenderun kılıcı"nı icat eden cerideci.

bugün şöyle demiş:

"erdoğan güçlü liderliği ile bu badireleri tek tek atlattı ve 'iskenderun kılıcı' gibi bir hamlede düğümü çözdü"

kendisine şu maddeleri okuyup öğrenmesini öneririz (umudum yok ya)

(bkz: gordion)

(bkz: kördüğüm)

(bkz: iskender)

iskender kimdir, iskenderun neresidir ya hu !

gerçi iskenderun, alexandria (yani iskender) adından gelir ama "kördüğüm"ü çözen iskender'in kılıcıdır, iskenderun'da yapılan kılıç değildir.
  • selvi ile yaşamaya alışmalıyız
  • dünkü programda karşısındaki adama "o lafı ağzına yapıştırırım" dedikten yaklaşık 2 saniye sonra lafı söylediği kişinin ayağa kalkıp "haydi gel yapıştır" demesi üzerine hafif arkaya kaykılarak yerinde oturmaya devam etmesi ve program moderatörüne bakışlar fırlatmaya başlamasıyla, polisin, koruma ordusunun arkasına saklanmamış, teke tek pozisyondaki bir "ortalama siyasal islamcı"'yı mükemmel bir şekilde temsil etmiştir.
  • akp bu gece düşse, yarınki yazısı "ben ömrümü akp'ye savaşa harcadım" olacak kişi.
  • 4 mart 2015 günkü yayında kendisi sayesinde erdoğan ya da davutoğlu'nun neden kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmadığını gördük aslında. çünkü bu adamın tezleri ile akp'lilerin tezleri tamamen aynı ve kılıçdaroğlu tarafından kolayca göt edilebiliyor.

yazık la akp'lilere. beyin fakirleri.
  • kaçıncı defadır denk geliyorum, rüzgar evet'ten yana esmeye başladı, ibre evet'e döndü, hayır zirve yaptı artık düşüyor tadında ucuz ve basit algı operasyonu yapmayı bile beceremiyor. nasıl yazar olmuş ki bu!
  • buna akp'nin gazetecisi deyince çok kızıyor, kopürüyor resmen. bi gün yolda görürsem "aa şu adam akp'nin gazetecisi değil mi?" diyip usulca ortamdan uzaklaşıcam... eki eki eki...