1037 entry daha
  • bu adam gazeteci falan değil. bildiğin saraya yakın gözüken boş teneke biri. zaten zeki biri olmadığını kendisi de biliyor ama ben merak ediyorum tayyep dönemi fiili olarak sona erdiğinde ne yapacak. burada kalacağına pek ihtimal vermiyorum.
  • bugün yazdığı yazının son paragrafına bakalım;

“reza zarrab’a türkiye’deyken iki bakan tarafından kendisine plaket verilmişti. bu durumu eleştirmiş, “heykelini dikseydiniz bari” diye yazmıştım. iktidar sahipleri o zaman bana tepki göstermişti. amerika’ya giderken havaalanından uğurlayıp uğurlamadıklarını bilmiyorum ama beyler, dövünmenin faydası yok, kuş uçtu.”
  • inşallah diyen bir amerikalı diplomattan bahseden yazardır.
    yazının linki
    --- spoiler ---
    metin topuz: hürriyet gazetesine göre, reza zarrab, miami’de tutuklanmış.
    metin topuz: umarım obama savcıyı suçlamaz.
    abd başkonsolosluğu’nda görevli abd’li diplomat k.: wow zarrab... fbı mı, dea dosyası mı? söylediler mi?
    metin topuz: fbı...
    abd’li diplomat k.: adamım. büyük vuruş...
    metin topuz: fbı’a türkiye’de iyi şanslar diliyorum. türkiye’deki şirketleri hakkında bilgi almaya çalışacaklar.
    abd’li diplomat k.:hahahahaha yeah. politik bağlantıları nedeniyle eğlenceli olmayacağına eminim. dubai ayağının olduğuna eminim, hatta orada daha iyi şans.
    metin topuz: o iranlı. çok yakında konuşmaya başlayacak.
    abd’li diplomat k.: inşallah.

--- spoiler ---

diyalog gerçek midir değil midir bilemem. ama amerikalı diplomat'ın mevzuya standart bir türkçe dublajla başlayıp inşallahla bitirmesi az biraz enterasan. *
1130 entry daha
hesabın var mı? giriş yap