şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin tarihe utanç ve rezillik olarak geçecek acıklı ve korkak kararı...

http://qha.com.ua/…pcan-cin-e-iade-ediliyor/150605/
    kökenlerimden biri `doğu türkistan'a dayanır...

sözlükte uygur ve doğru türkistan türkleri'nin asırlardır çin'de çektikleri zulümleri takip eden belki vardır...

toplu katliamlar,diri diri gömülmeler,yargısız infazlar,hapishanelerde vücutları paramparça edilen insanlar...

uygur ve doğu türkistan türkleri'nin haklarını siyasi ve meşru yollardan aramaya gayret eden en önemli liderlerden biri 2002'den beri bu ülkede misafirdi...

adı abdulkadir yapçan...çin'de ikamet ederken,uygur türkleri'nin taliban'a katılmasını engellemiş ve bu uğurda ciddi emekler vermiş birisidir...aynı şekilde türkiye'de ikamet ederken de uygur'dan gelen türkler'in ışid'e katılımını engelleyen bu zat'ı biz şimdi çin'e iade ediyoruz...

türk insanının şefkat ve himayesine sığınan bu önemli lider,çin'e verildiği anda terörist diye idam edilecek...bu kesin.

peki ne oldu da aniden uzaklardaki kardeşlerimiz soydaşlarımız dediğimiz uygurları satar olduk!

bu nasıl acınacak,zayıf ve korkak bir adımdır böyle!

abdülkadir yapçan ne yaptı da iade ediliyor;

1-uygur türkleri'ni ışid tuzaklarından koruduğu için mi?

2-şangay beşlisine girmek için,bu yaşlı fikir adamının bedeni hediye mi ediliyor?

3-20 yıldır çin'de olmayan bir adamı,çin'e karşı komplo kuran bir terörist diye aniden çin'e vermek hangi ahlakla bağdaşır...

4-13 yıl çin'de zindanlarda yatmış işkenceden geçmiş ve daha sonra çin hükümeti tarafından serbest bırakılmış bir adamın,sırf korku salmak amaçlı çin politikasına kurban etmek bu halka yakışır mı?

5-çin'den akın akın ışid'e katılmak için türkiye'ye gönderilen uygur'lara engel olan bu adamı sahip çıkmak bu halkın namusudur...devleti geçtim,onlar çıkarları için herşeyi yaparlar...çin bilerek yıllardır uygur türkleri'nden ışid'e eleman gönderme organizasyonları yapıyor...bunu türkiye'de engelleyen tek kişidir abdulkadir yapçan...nerde vicdanınız,insafınız,allahınız,peygamberiniz!

6-türkiye'de 14 yıldır tek bir suça katılmamış sadece halklarının eğitim ve kültür işleriyle uğraşan,gelecekleri için yanlış yapmamalarına gayret eden bir misafiri arkadan hançerlemek nasıl bir keppazeliktir...!

7-hani siz yıllardır soydaşlarınızı himaye eden,onların haklarını koruyan müminlerdiniz?...bu mudur müminliğiniz...? öz kardeşinizi ellerinizle ateşe itmek midir...?

görüşü ne olursa olsun,insan olan herkesi bu adamın çin'e verilmemesi hususunda desteğe davet ediyorum...

ülkücülerden filan umudumu kestim zaten...bu ara akp ne yapsa ülkücüler destek veriyor...

içinde vidan kırıntısı kalanlardan destek istiyorum sadece...

bu adam çin'e verilirse,akın akın kandıırlmış uygur türkleri'nin zorla ışid'e katılımı başlayacak çünkü...