şükela:  tümü | bugün
 • hacettepe sosyoloji bölümünde klasik sosyoloji teorileri derslerine giren eski hocam. bölümdeki nadir saydığım hocalardandır.
 • yuzbininci kez isteyerek severek ve zorunlu olarak aldıgım klasık sosyoloji teorileri 1,2,3 derslerinden sırasıyla kalmayı boynumun borcu yapan bilgi kupu,sayın örtmen..
 • abdülkerim hocanın dersleri sanıldığı gibi sıkıcı değildir. çoğu öğrenci iki-üç kelime edip dersi bitiren hocalara alışkın olduğundan onun dersleri çekilmez gelir. halbuki oldukça güzeldir onun dersleri. aldülkerim hoca derslerinin hakkını gerçekten verir. sınıfa hazırlanarak gelir, anlattıkları içerik olarak oldukça zengin ve birbiriyle bağlantılıdır. öğrenci anlamadığı yeri hiç çekinmeden sorabilir. ders anlatırken arada bir, o kendine özgü haliyle de güldü mü, öğrenciler de kendini gülmekten alıkoyamaz. aldülkerim hoca öğrencilerini çok sevip sayar. hoca statüsünü hiçbir zaman öğrencilere karşı bir üstünlük olarak kullanmaz. öğrencilerinin öncelikle birer birey, birer insan olduklarını unutmaz. gördüğünde mutlaka gülümseyip selam verir, hal hatır sorar. odasına gitttiğinizde misafiri gelmiş gibi davranır. onun ne kadar değerli bir insan ve hoca olduğunu yalnızca dersinden geçmeye bakan öğrenci anlayamaz. sosyoloji adına gerçekten emek harcamak isteyen öğrenciler onun deslerini bir külfet olarak değerlendirmemeli, ne kadar doyurucu ve bilgilendirice dersler olduklarını fark edebilmelidir.
 • hacettepe sosyoloji'nin öğrenci ilişkilerinde en "iyi" isimlerinden birisidir. bir de yurtdışına çıkıp döndükten sonra huyunda suyunda daha da bir güzelleşme olmuştur.
 • verdiği derslerin çoğundan inatla kalmama rağmen çok harika ders işlediğini kabul ettiğim ve çok sevdiğim ender hocalardan biridir.

  çok şey öğretir ama öğrettiği "her şeyi" sınavda ister, ben de bu yüzden çuvallarım. ama sağolsun bu sefer bırakmamış beni. *

  sonsuza dek hacettepe sosyolojinin efsanesi olarak kalacak...
 • imkan varsa en az bir dersi alınması gereken kaliteli, seviyeli, dopdolu ve keyifli hoca.
 • öğrencilerinin derse katılmaması sebebiyle içerleyen, her şeyin anlaşıldığından emin olmak isteyen, ibn-i haldun'un sosyolojisine özel bir ilgi duyan, konuları anlatırken kendine has örnekler seçen ve esprilerle bezeyen üstüne bide gülüşünü ekleyen güzel insan. öğrenciler gerçekten derse hazır gelse ders saatinin anlatmasına yetmeyeceği ve ondan mutmain olarak ayrılacağı dolu dolu bir akademisyendir.