şükela:  tümü | bugün
  • oğullarıyla beraber evinden çıktığı sırada, kanalizasyona yerleştirilen bombalar vasıtasıyla öldürülmüştür.
  • vasiyetinde "ey islâm evlatları! bombaların nağmeleri, topların gürültüleri, uçakların uğultuları, tank sesleri eğitiminizin nağmeleri olsun. dünyanın rahat ve huzuru içerisinde yaşayan, lüks hayat süren ve mideleri şişkin kimselerin nağmeleri ve yatakları sizin büyüyüp gelişeceğiniz yerler olmamalıdır. cihad hayatı en lezzetli hayattır. sıkıntılara, darlığa sabır ve tahammül, nimet ve lüks içinde kalmaktan daha güzeldir. zühd'ten ayrılma; allah seni sevecektir. insanların elinde bulunana da rağbet etme; insanlar seni sevecektir. yavrularım! hizmet ve sıkıntı ateşi müslümanların kalplerini yakarken ben serinkanlılıkla hayat süremezdim. müslümanların başına gelen haller herkesin kalbini veya azıcık aklı bulunan herkesi ızdıraptan paramparça ederken uzun süre sizinle kalamazdım. allah'a yemin ederim; hayatım boyunca elbise, yiyecek ve mesken olsun herşeyin lüksünden nefret ettim. elimden geldiğince sizleri zahidlerin makamına yükseltmeye ve refah içerisinde yaşayan kimselerin bataklıklarından daha yukarıya çıkarmaya gayret ettim. allahım seni bütün eksikliklerden tenzih ederim." demiştir... kendisi hakkında az çok bu satırlarla fikir sahibi olunabilir...
  • "islam" adının, terör ve intihar saldırıları ile birlikte anılmasına ve "müslüman=terörist" korkunç genellemesine sebebebiyet veren baş aktörlerden biri!
  • patlamada oğlunun parçaları elektrik direklerinin tellerine savrulmuştur, allah hepsinin mekanını cennet etsin.
  • ey islam davetçileri! ölüm tutkunu olunuz ki size hayat bağışlansın. sakın ameller sizi aldatmasın; aldatıcılar
    allah ile sizleri aldatmasın. okuduğunuz kitaplar, devam ettiğiniz nafileler sakın ola sizi aldatmasın!” diyen şehit komutan.

http://www.dunyabizim.com/…ddan-baska-nedir-ki.html
  • "madem ölüm tek bir defa gelecek o da neden allah için olmasın?" diyen komutan (şehid inşallah). iki ciltlik "tevbe suresinin gölgesinde cihad dersleri" kitabının yazarı.

bazı insanlar vardır ki, ölümleri başka insanların uyanışıdır.
  • istanbul ümraniye'de ismindeki z harfinden birini azaltıp cadde ismi verilen şehid yazar, fikir adamı ve komutan.
  • "death is only once, so let it be fi-sabilillah." sözünün sahibi şehid yazar, fikir adamı ve komutan.
  • filistinlidir. eğitimlidir. 1980'lerde afganistan'da sovyetlere karşı savaşmıştır. usame bin ladin'in en çok etkilendiği kişidir. beraber afganistan'da mektebul hidemat'ı kurmuşlardır. usame bin ladin bu örgütün finans işleriyle uğraşıyordu.

azzam, 1989'da arabasına yerleştirilen bombayla 2 oğluyla birlikte öldürülmüştür. ölümü sonrasında usame bin ladin el kaide'yi kurmuş ve mektebul hidemat'a bağlı kişiler buraya kanalize edilmiştir. sonrasını az çok biliyorsunuz.

kısacası usame bin ladin'in fikir hocasıdır. küresel cihadın babası olarak bilinir.
  • başlık dikkatli okunursa o sokağa o ismin tam 3 yıl önce verildiği görülmektedir..
    bazılarına günaydın diyorum buradan.
    (bkz: sezgin tanrıkulu)

http://www.sozcu.com.tr/…amin-ismi-caddede-1936389/