şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu an türkiyede olan adına çırağan sarayı'nda onbiri süit 150 odanın kapatıldığı,100"den fazla lüks aracın kiralandığı mevcut suudi kralı..1 gece için 60 bin dolar veriyormuş,513 metrekare genişliğinde olan grand sultan süitinde kalacakmış. süit, istanbul boğazı'nı görüyormuş,dünyanın en büyük ekranına sahip plazma televizyon ve ev sinema sistemi de süitin özellikleri arasındaymış,dört kral yatağının bulunduğu süitin banyosu, kralın kayıp düşme ihtimaline karşı halıyla kaplanmış.

  bir tanecik basınımızın başı dönmüş durumda,parayı kutsaya kutsaya gözlerimizi büyülüyor..

  işin ilginç tarafı bu ve buna benzer kralların cenaze törenleri o kadar mütevazi olur ki..hatta mezarının yeri bile belli değildir diğerlerinden farklı olmadığı belli olsun diye..bırakın mezarlarınız büyük olsun,siz önce "medine dilencisi" ünvanını kaldırın halkınızın üstünden sonra amerika"nın her dediğini yapmayın yetecektir sanırım halka...filistin,lübnan,ırak mevzuuna ise hiç girmiyorum...
 • geçeceği güzergahlarda cep telefonlarının çalışmasına izin verilmeyecek olan şahısmış. abs'si bozuluyor herhal.
 • (bkz: sevda tepesi)
 • birdenbire iran'ın bölgede kontrol edilmesi gerektiği aklına gelip türkiye'yle yakınlık kurmaya niyetlenmiş kişi... neymiş, safevilerileri tarihte de osmanlılar durdurmuşmuş... hmmm pek onore edici... buz gibi amerika'nın elçisi.
 • zenginin malı iki gündür çenemizi yoruyor. basında çarsaf carsaf kaç ucakla geldiği, bilmem kaç kilo baklava sipariş ettiği, bilmem kaç otel odası tuttuğu yazıyor. iyi hoş ama bu adam sikinin keyfine gelmedi ya türkiye'ye. biri de ne amaçla geldiğini, yanında gelenlerin nasıl bağlantılar yapacağını yazmıyor. varsa yoksa odasındaki kenefin yönü, yediği böreğin tarifi. bu kadar işte bizim medya.
 • bugün istanbullunun sadece çenesini değil bilakis kendisini yoracak olan zat-ı muhterem. kimi yollar kapanacak, kimi yerlerde cep telefonları susacak, belki "yallah yallah kral geldi başka yola" diye diye istanbulun arta kalan dar yollarında kimileri hayatlarını kaybedecek ambulanslarda veya evlerde. ama olsun kral 25 milyar dolar yatırım yapacakmış, refaha kavuşacağız artık. hatta gelin bugünü ulusal bayram ilan edelim.
 • pop yıldızlarının bile 3-4 tane uçakla ve yanında 70-80 kişilik ekiple seyahat ettiği unutulmazsa, bu adamın 300 kişi ile gelip bir oteli kapatması normal karşılanmalı bence. adam kral kardeşim kııı - ral, arabistanın bütün petrolü amcaya yeşil dolar olarak geliyor, öyle bir geliyor ki koskoca ülke yatıyor çalışmıyor yine de zengin oluyorlar. bırakalım bu sonradan görme edebiyatını, kral adam herşeyi yapar.

  beni tek ilgilendirecek şey şudur ki, kasalarındaki 300 milyar doların bir kısmını mesela %1'ini türkiyeye yatırım yapsalar da ekonomimize sıcak para gelsin... amerilka avrupa bu paraları kendine çekmek istiyorken ben niye bu fırsatın peşinden koşmayayım?
 • bugün yapacağı ankara ziyaretinde devlet şeref madalyası alacak olan suudi arabistan devlet başkanı. "bu ödülü hak edecek ne yaptı?" sorusunun cevabı ise benim için bir muamma.

  http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=97821,4