• nöbetçi savcılık tarafından hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan yeniden yakalama kararı çıkarılmış.
    işte dogru suçlama buydu. ıngilteredeydi galiba, adamın birine tacizden 2, ingiliz kızlarının özgürce gezme hakkına saldırıdan 22 yıl hapis vermişti bi hakim. inşallah suclamanın arkasında dururlar.

edit:kaynak
  • memnuniyet vericidir. en kisa zamanda yakalanmasi ve hak ettigi cezayi almasi temennisiyle...

devlet kim olursa olsun halkinin can guvenligini saglamakla mukelleftir.
  • ilk kararı veren savcı ile bu kararı veren savcı aynı hukuk eğitimini almış yani. toplum baskısına göre hukuk yorumlanır mı? gel de art niyet arama. zaten şahıs deliye yatıp olaydan yırtmaya çalışıyor. takipteyiz.

edit: (bkz: #nerimanöğretmenesesol)
  • bir donem demokrasi diye aglayanlarin duymazdan gelecegi ayni kisinin ikinci kez tutuklanmasi durumu
  • zihniyet değişmedikten sonra... serbest bıraktınız, niyetiniz ortada.

(bkz: kadıköy vapurundan inenlere bakıyorum)
  • halkı kin ve düşmanlığa tahrik tastamam bu adamın yaptığı şey.
    henüz tutuklandığını sanmıyorum ama gözaltı kararı çıkmış habere göre.
    bakalım bu sefer hangi (bkz: bahane) ile serbest kalacak.
  • olması gerekendir. biz de adamı kazığa oturtun demiyoruz ama kamu vicdanı bu kadar yaralanmışken serbest bırakılması yanlıştı. zaten tekrar yakalama kararı çıkarılması da bu noktadan hareketle olmuş. isabet olmuş.
  • polislerin "aferin koçum benim iyi yaptın aslansın kahramansın" goygoyundan sonra muhtemelen tutuklanacaktır.
  • halkın nabzı mı ölçülüyor acaba? dekolteli, mini etekli, şortlu birine şiddet uygulanırsa tepki ne olur? şiddet uygulayan cezalandırılmazsa tepki ne olur diye mi merak edildi?
  • güzel haber. yalnız "yakalama kararı çıkarıldı" yazıyor haberde. yani bu şahıs hala dışarıda ve yakalanırsa içeriye atılacak.

galiba suçluları ilk seferde tam yakalayamıyorlar. bu sever iyicene bi yakalarlar umarım.
hesabın var mı? giriş yap