• yaklaşık 25 km lik bir alanı kapsayacak ve çok ses getireceğini düşündüğüm eylem. o ellerden ikisi de benimkiler olacak.

""abdullah cömert kardeşimize samandağ'dan bir çiçek sunacağız. 16 haziran pazar günü el ele tutuşarak samandağ'ı antakya'ya bağlıyoruz. ilçemizde dalından koparacağımız gülü elden ele abdullah kardeşimizin vurulduğu yere ulaştıracağız. tüm hatay halkını bu etkinliğe bekliyoruz. ailece evimizin önüne çıkmamız bile başarımızın garantisi olacaktır. samandağ taksim gezi organizasyonu olarak bu etkinliği başlatıyor ve herkesi el ele tutuşmaya ve tüm dünyaya özgürlük ve barış isteğimizi haykırmaya davet ediyoruz. ""

https://www.facebook.com/…s/1375366602676543/?ref=3

(bkz: antakya'ya) sığmadı.
  • abdocan'ımıza yakışandır. antakya ve samandağ'a yakışandır. ağlattınız beni aşk olsun size halkım...
  • "antakya halkı taksimle dayanışma için belki de tarihinn en kitlesel mitingini gerçekleştiryor.onbinlrce samandağlı yürüyerk antakyaya ulaştı"
  • o elleri taşıyan ayakların tabanlarını öpmek boynumuza borçtur.
  • "antakya yolu insan seli olmuş durumda en az 10.000 kişi daha uğur mumcu alanına doğru ilerliyor.

abdullah cömert için taşınan karanfil şu an turunçlu civarında uğur mumcu'da halk tek sıra halinde karanfili bekliyor."
  • bu güne kadar yapılan en anlamlı, en güzel anmalardan biri bana göre. samandağ, antakya tüm hatay halkı evladına sahip çıktı. onu asla unutmayacağını gösterdi. 28 km lik bir alan bahsedilen. o alan boyunca el ele insanlar ve muazzam bir konvoy. toplanılan meydanda binlerce hataylı yapılanlara ses çıkardı. bir kez daha gurur duydum, bir kez daha anladım hatay'ın gerçekten farklı bir yer olduğunu ve kimsenin bu mozaiği parçalayamayacağını.
  • ellerim olmasa da kalbimin orada, samadağ ve antakyanın güzel insanları ile olağı eylem. rahat uyu abdullah kardeşim.
  • tüm dünyada yankı bulacak eylem.
  • çok güzeldir duygu doludur sevgi doludur ancak bakınız gündemdeki mitingden nasibini almış eşi zor görülür bu anma töreni düşündüğüm ilgiyi buralarda bulamamıştır. olsun antakya bir oldu birlik oldu coştu. ekşisözlük ve sosyal medya da gündemdeki mitingde edilen cümleleri giyilen kıyafeti konuşuyor. tartışıyor. bu konu ve bu ölüm unutuluyor aynen istendiği gibi.. aynen istendiği gibi

bakmak isteyenlere: https://www.facebook.com/…o.php?v=10201130213367680
hesabın var mı? giriş yap