şükela:  tümü | bugün
  • derslerde çok konuşsa da gereksiz konuşmaz, bilgisi de iyidir, öğrencisinden tek istediği şey, bütünlemeye kalmamasıdır. bu nedenle her dönem sonunda "hegel, kant mezardan çıksa bütünlemeye girse bu dersten geçemez der, geçecekseniz finalde geçin der". öğrenciye bırakmaz, her dersi kendisi anlatır. notu da fena değildir. sorduğu sorulara zor denilmesine hafif kızar, yer yer bozarır. sorularım zor değil, cevaplarım zor der, geçer. 4-5 tane de müthiş makalesi vardır. peyami safa, descartes, kierkegaard, sartre denilince abdullah hoca akla gelir.
  • ayrıca darbe girişiminden 2 - 2, 5 yıl önce varoluş felsefesi dersinde fetoyu kierkegaard' ın tanımladığı biçimde sahte iman şövalyesi olarak gördüğünü söyleme cesareti gösteren ve ayrıca din felsefesi dersinde fetullah gülen'in dinler arası diyalog projesinin aslında hristiyanların misyonerlik faaliyetlerinin bir parçası olduğunu söyleyebilen ve zaman zaman sınıfta ortamın gerilmesine neden olan bir hocaydı. şu anda sizi daha iyi anlıyorum hocam. feto konusunda felsefe yoluyla bizi uyarmıştınız. sizin sayenizde ben de çevremdekileri uyardım. bize her iki anlamda da ders veren tek hocaydı. abdullah durakoğlu' yu hep böyle hatırlayacağım.