şükela:  tümü | bugün
  • gordugum en gereksiz futbolculardan biridir. futbol ahlaki yoktur ve bazi kesimler tarafindan sevilmesi de ulkemizdeki futbol kulturu acisindan dusundurucudur. her mac sari kart gormesiyle unludur. fenerbahce alt yapisina geldiginde bundan futbolcu olmaz diye geri yollanmistir. aslinda bundan hicbir sey olmaz diye yollamalari gerekirdi.
  • atak yapmak icin devamlı ileriye çıktıgı ve geriye çogunlukla zamanında dönemedigi için fenerbahçeye sol kanadı ile ilgili olarak büyük sorunlar yaratan kimse.. (bkz: roberto carlos)
  • abdullah memurdur. hergun antremanlara memur cantasiyla gelir. ilerleyen yasiyla saclari acilsa da o azimle memleketi yuceltmek icin calisir didinir durur. fizigi zayif kalmis, artik agir kalmaya baslamis olsa bile canini disine takip hirsiyla aciklarini gidermeye calisir. topu guzel saklar, karsi karsiyalarda topu atip hemen kendini atar ve faul caldirir, cunku abdullah zekidir, memurdur o. bu hiziyla rakibini gecmesi mumkun deildir ve o bunun gayet farkindadir. taca cikicak gibi olan bir topu kovaliyan rakibini usturupluca itiverir, usulcacik, taci kazandiriverir sari lacivertli renklere. ne diyelim, benim memurum isini bilir
  • türklerin hepsini karakuru kıl yumağı sanan yabancı basını tarafından garipsenerek birzamanlar sarı türk olarak benimsenip,beyan edilmiş kişi..
  • yediği tekmelerin hepsinin teker teker intikamını almasıyla ünlüdür. e haliyle çok tekme yediği için çok tekme atıyo. yinede delikanlı topçu yapmamalı bu hareketi*
  • 2 subat 2003 fenerbahce besiktas derbisi'nde hayatının en iyi maçlarından birini çıkarmış, kendisinden nefret eden bana bile 15-20 kez helal olsun diye bağırtmış 60 dakka diil 90 dakka oğlu yaşındaki hakan ve ali güneşten daha çok koşmuş fenerbahçeli sol kanat oyuncusu.
  • 2002 kore japonya dünya kupası kadrosunda bulunup da 1 dakika bile oynamayan 2 futbolcudan biri (öteki de 3. kaleci ankaragücü'nden zafer). madalya töreninde manasızca çocuğunu sahaya getirme isteğinde bulunması sıçana kadar gülmeme sebebiyet vermiştir. sezon başlarında oktay derelioğlu ile paf'a gönderilmiş sonra da geri çağrılmıştır, gönderilme ve geri çağrılma sebepleri bir muamma olarak kalsa da, "şükrü saraçoğlu'na* taraftarın karşısına çıkmayı, o müthiş atmosferi yaşamayı çok özledim" türü klişe laflarla unutturmuştur vukuatlarını*. şu anda fenerbahçe'de bulunan onca sol kanat alternatifinin arasında en iyisi olmasına rağmen sevilmez ve fenerbahçe taraftarı tarafından maç başına en az 20 küfür yer apo. yine de kendini aştığı ve bireysel çabalarıyla kurtardığı maçlar olmamış değildir.
    (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
  • her zaman bu adam 4lü sistem olmadan başarılı olamaz dediğimiz, febenin 4lü defans sistemine dönmesiyle sol bek olarak ilk maçında harikalar yaratan futbolcu..yıllardır liberolu sistemde sol açık olark harcanmış, küük düşürülmüş, dalga konusu olmuştur..
    (bkz: fenerbahçeli futbolcuların başına gelenler)
  • turkiye liginde kicini en iyi kullanan oyuncu. abdullah rakibe kicini dayarsa bilin ki o top ya oyun alaninin disina cikacak ya da apdullah o topu kazanacaktir. otesi berisi yoktur.
  • abimin mahalle arkadasi. milli takimin gereksiz elemani. bunlar top falan oynarlardi beni almazlardi hic. ben de piçlik yapip toplarini yuvarlardim yoku$ asagi falan. turk futbolunun sol kanadini felç edecegini bilseydim daha buyuk pislikler de yapardim kesinlikle.