şükela:  tümü | bugün
4140 entry daha
 • akp sözcüsü mahir ünal ; abdullah gül, ak parti'nin kurucularından değildir, demiş.
  akp sözcüsü demiş ama söyleyene değil söyletene bak...
 • 2019'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması ihtimaline karşı akp kitlesinin önüne atılarak "2019'da aday olmayacağım" açıklaması yapmaya zorlanan eski cumhurbaşkanı. başkanlık adayı olarak karşılarına kim geçerse o kişiyi yıpratmak için elinden geleni yapacaklar gibi duruyor, kendi yol arkadaşları olsa dahi. gül'ün böyle bir açıklama yapması durumunda adaylardan birini temizlemiş olacaklar. öyle ki twitter'da ağza alınmayacak cümlelerle saldırıyor aktroller kendisine.

  not: cumhurbaşkanlığına aday olsa ve dünya tersine dönüp chp ve diğer muhalif partiler kendisine destek açıklaması yapsa bile oy vermem.
 • ekmeleddin'den agzi yanan halkin ufleyerek bile yemeyecegi sahistir. baskanlik icin falan ortaya cikmasin. emekli noter olarak hayatina devam etsin.
 • abdullah gül'ün çıkış yapması an meselesi (bkz: #73242542)

  çok dikkat çeken yazının devamı yayınlandı ;yorumlarla beraber göz atılabilir.

  gül’ün 2 çekincesi varmış.
 • kendisine oy vereceklerde herhangi bir şeye sürülecek akıl yoktur.
 • isyan bayrağını çekerse yanındakilerden biri melih gökçek olurmuş.

  50 tane akp'li vekil bir işaretine bakarmış falanmış da filanmış.

  abi nasıl kafalar bunlar ya?

  işin gerçeği aday olursa bu erdoğan'ın kitlesinin oylarını bölmeye ve aradan akşener'in çıkmasını sağlamaya yönelik bir hamle olur.

  peki gül kazanamayacağı baştan belli bu hamlesine karşın başına gelecekleri göze alabilir mi? elbette hayır.
 • bence yoluna noter olarak devam etmeli. oldukça fazla tecrübesi var bu alanda. aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey diye geziyordu ortalarda, şimdi bu çıkışlarına falan gülüyorum.

  bu durumların dile getirilmesi tabi güzel. ama benim gözümde bir anlamı yok.

  ortada bir gerçek var, kendisinin de meşgul olduğu saldırı kültürünün, işbilmezliğin ve umursamazlığın ortaya çıkmasında ve artık pişkinleşmesinde gül ve diğerlerinin çok büyük emeği var. samimiysen, vatanseversen en azından bunu düzeltemesen dahi ortaya gerçekleri koyman lazım. arada çıkıp muğlak bu efenim demekle olmuyor işte. olmayacak.
 • bu kişinin ergenekon soruşturmasını başlatanlardan biri olduğunu unutmamak lazım.
 • siyasal islama bulasan hic kimse bu topraklar icin hayirli degildir. kendisine sosyal demokrat diyen kimse de abdullah gül'e oy vermez.
  cikislarinin yalnizca nabiz yoklama boyutunda oldugunu düsündügüm eski cumhurbaskani.
 • bu adam aktrolleri çok kafaya takıyor. ne zaman ismi erdoğan ile ilgili bir tartışma içinde dillendirilirse gül'ün durup durup "trollerle bana saldırıyorlar" dediğine dair bir metinle karşılaşıyorum.

  abdullah gül konjonktör adamı. risk alacak bir kapasite görmüyor kimse kendisinde. politika ise aman tadımız kaçmasın şeklinde yapılacak bir şey değil. gül'ün başkan adayı falan olma ihtimali neredeyse sıfıra yakınsar. ne yapabileceği de muğlak. en fazla yapabileceği erdoğan'ın oylarını "bir miktar" bölmek. erdoğan'dan haz etmeyen ılımlılar dahi, böyle bir ikilemde erdoğan'ı bir seçim konjonktöründe ehveni şer diye seçebilirler.

  abdullah gül ancak şöyle başarılı olabilir; büyük bir küskünler hareketi organize ederek, bünyesine -söylem düzeyinde dahi olsa- illegaliteye karışmamış isimlerle tekrar yola çıkarak. bunu da türkiye'de değil, yurtdışında aktif olarak etkin hale getirebilir. eski cb. sıfatıyla avrupa kentlerinde sempozyumlara, konferanslara, tv programlarına çıkarak erdoğan'ı nokta eylem vererek, mıy mıy konuşmadan hukuka davet edebilir. aktrollerden, erdoğan'ın hitabetinden korkmasın. her halükarda deliler gibi saldıracaklar. ama onu onun taktiğiyle alt edebilir; sırtını batıya vererek. nasıl erdoğan 2002'den sonra askeri vesayete karşı sırtını ab'ye yasladı, gül de erdoğan'a karşı sırtını ab'ye ve hukuka, vicdanlara yaslayarak hareket etmeli, bunu yaparken akp'nin trollerinden, medyasından çekinmemelidir. son khk da yaptığı gibi, her hukuksuzluğu açık açık eleştirmeli, bunu batı medyasına taşımalı. erdoğan bunu ihanet gibi sunacaktır, ama kuşkusuz ki erdoğan'la tr düzleminde cedelleşmek mümkün değildir. zira tüm medyayı türlü yöntemlerle kontrolü altına almış bir liderden bahsediyoruz. yani siz her halükarda ihanetle suçlanacaksınız. bunu göze alamıyorsanız, o zaman hiç tweet falan atıp da milleti "ümide" salmayın.

  tüm bunları abdullah gül yapar mı? bence yapmaz. ama bir şey yapılacaksa, yol haritası bu minvalde olmalıdır.
146 entry daha