3782 entry daha
  • bu milletin en kötü huyu balık hafızalı olmasıdır. herşeyi çabuk unuturuz. neleri unutmadık ki akp noterini unutmayacağız.
  • abdullah gül, bir şeye karşı çıktı diye nasıl "çatı" aday olarak öne sürülmeye çalışılıyor anlamış değilim. akşener "çatısı, bacası yok adayım" dedi. kılıçdaroğlu da ekmeleddin vakasından sonra sanıyorum ki böyle bir işe girişmez. zaten bu ikisi kabul etse abdullah gül de çıkıp erdoğan'a karşı rakip olmaz.
  • mahir ünalın dediğine göre ak parti kurucularından olmayan biriymiş. hepimiz yanlış biliyormuşuz yıllardır.
  • toplum olarak dincilerden kurtulamadığımiz için bir dinciden kurtulmak için belki de seçmek zorunda olduğumuz diğer dinci. bu biraz daha sakin olan dinci. hani ne bilim yakmayan süt misali. ne yapalım toplum olarak bu dincilere çok meraklı olduğumuz için ve yolları çok güzel yaptıkları için bu dincilere mahkumuz. biraz da bu dinci yönetsin bizi diyorum.

kendisi alakalı ileride cumhurbaşkanı olursa ülkeyi nasıl yönetir ile alakalı herhangi bir bilgim yok memleketi nasıl yönetir bilmem, belki çok farklı yönetir, belki de mevcut olandan farklı olmaz. lakin eğer bizi yönetmeye talipse bile kendisinden tek ricam şu cumhuriyet tarihinin en başarısız dışişleri bakanı ahmet davutoğlu'nu ve ankara'nin o tanım bulmakta bile zorlandığım eski belediye başkanını kendisinden uzak tutmasi. yoksa bu ülkeye vereceğin hiç birşey olmaz, ayrıca oy falan da vermez kimse sana ha bu adamlar olmazsa düşünülür yine... ayrıca ülke ikinci bi 15 seneyi kaldırmaz. biz bu adamlardan sıkıldık artık ne o davutoğlu''nun o kibirli konuşmalarinin bu ülkeye bir faydası var ne de o malum belediye başkaninin.

kendisi ile alakalı daha önce dinci demiş miydim?
  • muhalif görünüp önümüzdeki seçim için akp’den koltuk ayarlamaya çalışıyor olabilir.
    bunların hiç yapmadıkları şey değil çünkü.
  • kendisinin alternatif gösterilmesi, ölümü gösterip sıtmaya razı olun demektir.
  • bunu aday gösterin diye fikir veren mallar halk sandık başına gittiğinde ulan her ikisi de aynı şeyin farklı rengi bari ne olduğunu biliyoruz deyip yine recep'e oy veriri hesaplıyamıyor mu?
    ayrıca neden herkes sadece cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanmış ki? meclis'e de güçlü girmek gerekiyor. misal 2. turda erdoğan kazansa bile meclis çoğunluğu muhalefete geçerse evet hükümeti kurar lakin meclisten kanun geçiremez. yeri gelir sen mecliste ortak bir akıl üretip cumhurbaşkanının khk yetkilerini azaltırsın.
    ekmeleddin ihsanoğlu chp'nin değil mhp'nin fikriydi zaten bugün hangi partide olduğu ortada. o gün için en azından cumhurbaşkanını siyasi olmayan bir figürden seçmek doğru bir yaklaşımdı lakin tutmadı.
  • akpli gazeteciler tarafından bakın bunlar karşı birlik oluşturuyor ( chp-iyi-hdp-saadet ) algısı oluşturmak için kullanılan kişi.

ama gerçek öyle değil. referandumdan önce artık koalisyon olmayacak deniliyordu. fakat gördüğümüz gibi daha seçim olmadan akp-mhp koalisyonu var.

akpli gazeteler bu gerçeği sulandırmak için abdullah gül'ü kullanmaktadır.
  • abdullan gul kesinlikle erdogan'dan daha sagduyulu bir insan. gecmisine bakip elestirmek cok sacma. siyasal islamci oldugu bir gercek olsa da erdogan'in rakibi olabilecek bir insan gizli olaylari bilmemem danisikli mi dovusurler bilmem ama yilmaz buyukersan aday olmayacagina gore kendisi olursa erdogan'in isi zor.
  • abdullah gül siyasal islamın bu ülkede vücut bulmuş halidir. ben lise yıllarım da akp ve yükselişinin, kapatma davaları vs hepsini iyi hatırlıyorum, bu adamın sessizliği korkmasından falan değil. rte ne kadar sesini yükseltirse yükseltsin korkulacak karakter değil. ama abdullah gül gerçekten daha esrarengiz ve daha kapalı bir kutu. bu adam gerçekten tehlikeli.
1505 entry daha
hesabın var mı? giriş yap