şükela:  tümü | bugün soru sor
4205 entry daha
 • bu milletin en kötü huyu balık hafızalı olmasıdır. herşeyi çabuk unuturuz. neleri unutmadık ki akp noterini unutmayacağız.
 • abdullah gül, bir şeye karşı çıktı diye nasıl "çatı" aday olarak öne sürülmeye çalışılıyor anlamış değilim. akşener "çatısı, bacası yok adayım" dedi. kılıçdaroğlu da ekmeleddin vakasından sonra sanıyorum ki böyle bir işe girişmez. zaten bu ikisi kabul etse abdullah gül de çıkıp erdoğan'a karşı rakip olmaz.
 • eski bir cumhurbaşkanı'dır.

  önce bunu bir idrak edin. kanunlarımızı düşünün ve buna göre yorum yapın bence.

  abdullah gül'ün rte'nin karşısına siyasi arenada çıkması ve onu yenmesi olası değildir.

  zaten bunu yapmak istediğini sanmıyorum. kendini siyaset üstü bir konuma getirerek olası bir karışıklık sonrası üzerinde uzlaşılan bir lider portresine girmeye çalışıyor.

  olası karışıklığın ne olacağını bilmiyorum ama bir kaos ortamının uzakta olmadığını az çok kestirebiliyorum.

  acele edip burada abdullah gül'e zinhar oy vermem de demeyin. öyle bir ortam olur ki, gider güle oynaya veya içiniz kan ağlayarak verirsiniz oyunuzu. oyun böyle çünkü, bunun adı demokrasi.
 • mahir ünalın dediğine göre ak parti kurucularından olmayan biriymiş. hepimiz yanlış biliyormuşuz yıllardır.
 • toplum olarak dincilerden kurtulamadığımiz için bir dinciden kurtulmak için belki de seçmek zorunda olduğumuz diğer dinci. bu biraz daha sakin olan dinci. hani ne bilim yakmayan süt misali. ne yapalım toplum olarak bu dincilere çok meraklı olduğumuz için ve yolları çok güzel yaptıkları için bu dincilere mahkumuz. biraz da bu dinci yönetsin bizi diyorum.

  kendisi alakalı ileride cumhurbaşkanı olursa ülkeyi nasıl yönetir ile alakalı herhangi bir bilgim yok memleketi nasıl yönetir bilmem, belki çok farklı yönetir, belki de mevcut olandan farklı olmaz. lakin eğer bizi yönetmeye talipse bile kendisinden tek ricam şu cumhuriyet tarihinin en başarısız dışişleri bakanı ahmet davutoğlu'nu ve ankara'nin o tanım bulmakta bile zorlandığım eski belediye başkanını kendisinden uzak tutmasi. yoksa bu ülkeye vereceğin hiç birşey olmaz, ayrıca oy falan da vermez kimse sana ha bu adamlar olmazsa düşünülür yine... ayrıca ülke ikinci bi 15 seneyi kaldırmaz. biz bu adamlardan sıkıldık artık ne o davutoğlu''nun o kibirli konuşmalarinin bu ülkeye bir faydası var ne de o malum belediye başkaninin.

  kendisi ile alakalı daha önce dinci demiş miydim?
 • muhalif görünüp önümüzdeki seçim için akp’den koltuk ayarlamaya çalışıyor olabilir.
  bunların hiç yapmadıkları şey değil çünkü.
 • kendisinin alternatif gösterilmesi, ölümü gösterip sıtmaya razı olun demektir.
 • bunu aday gösterin diye fikir veren mallar halk sandık başına gittiğinde ulan her ikisi de aynı şeyin farklı rengi bari ne olduğunu biliyoruz deyip yine recep'e oy veriri hesaplıyamıyor mu?
  ayrıca neden herkes sadece cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanmış ki? meclis'e de güçlü girmek gerekiyor. misal 2. turda erdoğan kazansa bile meclis çoğunluğu muhalefete geçerse evet hükümeti kurar lakin meclisten kanun geçiremez. yeri gelir sen mecliste ortak bir akıl üretip cumhurbaşkanının khk yetkilerini azaltırsın.
  ekmeleddin ihsanoğlu chp'nin değil mhp'nin fikriydi zaten bugün hangi partide olduğu ortada. o gün için en azından cumhurbaşkanını siyasi olmayan bir figürden seçmek doğru bir yaklaşımdı lakin tutmadı.
 • nedense kendisini çok sinsi buluyorum.
  sevemedim.
 • akpli gazeteciler tarafından bakın bunlar karşı birlik oluşturuyor ( chp-iyi-hdp-saadet ) algısı oluşturmak için kullanılan kişi.

  ama gerçek öyle değil. referandumdan önce artık koalisyon olmayacak deniliyordu. fakat gördüğümüz gibi daha seçim olmadan akp-mhp koalisyonu var.

  akpli gazeteler bu gerçeği sulandırmak için abdullah gül'ü kullanmaktadır.
1081 entry daha