• bu adamın rte den ne farkı var biri anlatabilirmi acaba,bizde bilelim marifetlerini! abdullah gül tüm resmi bayramlarda hep hasta idi. 23 nisan,19 mayıs,29 ekim,10 kasım,30 ağustos vs vs bi çoğuna katılmadı. chp adayı yapılması akla 'aynı hatayı 2 kez yapan aptaldır' sözünü getirir,buyursunlar aday yapsınlar bakalım seçime katılım oranı %60 ı bulurmu!
  • rte nin kankası
  • ulan cuma gecesi sol frame'de görününce öldüğünü anladığım avicii'den sonra şimdi de (bkz: abdullah gül) başlığının karşısında 370 yazıldığını görünce "vah vah bu da gitti" dedim. harbiden çok kötüymüş sol frame'de ismi görünen kişinin öldüğünün sanılması!
  • aday olamayacağını düşünüyorum. olamasın da ama rte'den farkı nedir sorusunu da anlamıyorum.

- kutuplaştırıcı olmadı.
    - islamcı kimliğiyle borazan öttürmedi.
    - 7 sene ılımlı mutedil bir politika
    - akademisyen (doç)
    - ingilizce, arapça iyi seviyede
    - yargıya müdahil olmadı
    - saçma sapan atamalara direndi.
    - en önemlisi cb yapmış olması.
  • bu ülkenin hayrına yapabileceği tek şey saadet partisi'nin adayı olup yüzde 3-5 tırtıklamasıdır.
  • aslı varken taklidine neden oy verelim ki?

ben kendisinin aday olacağını düşünmüyorum. kendisi tam bir "armut piş ağzıma düş" insanı. bu adam çıkıp adaylık için çalışmaz bile. daha önemli konuya gelelim; bu adam chp, ip, hdp, sp tarzı partilerin adayı olursa bu partilerinolduğu bloktan erdoğan'a kayacak oy oranı en az %10. ayrıca seçimde oy kullanmaya gerek görmeyecekleri de ekleyin.

bence bu işin olması imkansız. gereksiz goy goy dönüyor.
  • aynı takımın uzun yıllar boyunca aynı oyuncusu olan birini bile muhalefetin alternatif çare olarak görmesine kadar vardıysa vaziyet, geldiğimiz türk siyasi koşulları başka bir vahimdir.

abdullah gül, gelen talepler doğrultusunda adaylık koymayı istese bile kolay kolay 'ebilemediği için sıkıntı yaşıyor.
    yani, bir strateji olarak değil cesaret toplama ve gözü karartıp girme olarak henüz niyet belli edemiyor.
    kulislerde dönüyordur görüşmeler, bazı fikir teyakkuzları, meselelerin nasıl yön bulacağını şimdiden kestirmek güç, haftasonuna kadar renk verirler.

oy alır mıydı?
    muhafazakarlardan, nispeten ılımlı tarzı ve makamsal aşinalık münasebetiyle iyi oy toplar. muhalif kesimden ise ancak el değişikliği arzusu adına mecburi oy alır.
    skor olarak meral akşener'den daha çok puan kapasitesi var mı?
    evet var...

her halta ötme merciimiz oturduğu yerden görüş bildirdi...
  • (bkz: aynı bokun laciverti) derler ya hani, o.
  • erdoğan karşısında kazanma ihtimali sıfırdır. akp'liler orjinali varken çakmasına oy vermez. chp'lilerin yarısı boykot eder. iyi partililerin de bir kısmı boykot eder. alacağı oyun %40 civarında kalacağını öngörmek için siyasi deha olmaya gerek yok. ikinci bir ekmeleddin vakasından çok da fazlası olmayacaktır.
hesabın var mı? giriş yap