şükela:  tümü | bugün
 • türkiye gazetesi yazarı batuhan yaşar'ın, “ulaştığımız bilgilere göre abdullah gül şubat ayında bazı adımlar atacak.ciddi ciddi hazırlanıyor. " dediği hede..

  bkz. kaynak haber
 • (bkz: apo bitmiş)
 • meral akşenerden sağlam oy alır.

  sonra da mhp gibi akpyi destekliyoruz der. gül beyden çıkacak maksimum iş budur.
 • abdullah gül diğerlerine benzemez. inşallah diyorum. artık adalet gelsin.
 • (bkz: kayserispor un yeni transferi)

  not: bir türlü inememiştir. zaten inse bile o da, diğeri de, beri ki de umrumda olmayacaktır.
 • tek bir şey var: erdoğan 2019'a hem yerel seçim hem cumhurbaşkanlığı seçimi için harıl harıl çalışıp hazırlanıyor mu? hazırlanıyor. elinde çok ses getiremeyen ve kendisine ayak bağı dahi olamayan muhalefet var mı? var (mhp zaten stepne oldu; chp isterse bir sürü belge çıkarsın, 2. ayda unutuluyor; hdp ve diğerleri malum). şu anda erdoğan'a ve akp'ye tehdit ya da sıkıntı oluşturabilecek tek ses veya birtakım sesler ancak partinin içinden çıkabilir. erdoğan isterse, "benden habersiz sesiniz çıksın, hepinizi keserim!" desin, illâ ki ses çıkartan 3-5-10 kişi olacaktır. çünkü akp'nin içinde de, tek adam rejimini istemeyen ve bu rejime karşı olan tipler var. referandumda akp kanadından da hayır oyları çıktığını ebem de biliyor.

  erdoğan başta, "gül öyle kenardan köşeden ne konuşuyor? eski kurucu üyedir, konuşmayacak!" demeyecekti. gül'ü, aynı arınç, gökçek gibi saraya çağırıp düzgün konuşacaktı. "bak önümüzdeki 1 sene boyunca seçim vs. çalışmalarımız var, tepkin bir şeyin varsa özel olarak adamlarınla iletirsin veya ayrıca konuşuruz; şimdilik böyle iyi," diyecekti ve mesele bitecekti. sen, partinin köklü kurucularından birine, "kapa çeneni!" dersen, o adam da ısrar edip kendi aktifliğini ortaya koyar. demek ki erdoğan, gül'ün önüne yeterli ifşa kanıtı sunamamış veya gül'ün elinde başka koz(lar) var. bekleyip göreceğiz...

  not: gül'ün akp'ye karşı, akp'nin gerçekleştirmiş olduklarını ifşa veya eleştiri dışında ülke geneli ve gündemine dair çok faal bir siyaset izleyebileceğini sanmıyorum.
 • bence bilerek yapıyorlar.
  amerikanın tekel yasası gibi
  “alternatif lazımsa onu da biz yaparız.”
  mantığıyla piyasaya sürüp son kulvarda ittifak yapabilirler.
  (bkz: coca cola vs pepsi)
  (bkz: intel vs amd)
 • parti kursa oyumu veririm