şükela:  tümü | bugün
131 entry daha
  • ismi değiştirilmesi gereken üniversite
  • tercih zamanı yaklaşırken detaylı bilgi almak isteyenler mesaj atabilirler.

ekşi sözlük hesabı olmayanlar için kısaca anlatayım;

baştan söylüyorum gelmeyin. burda yaklaşık 2 yılını geçirmiş biri olarak söylüyorum, hayatımın hiç bu kadar kötü gittiğini hatırlamıyorum. zaten kayseri'de olan bir okuldan ne bekleyebilirsiniz ki? sizi tercih zamanı 500 tl burs öğrenci köyü yurtdışı bla bla kandırmaya çalışacaklar ama sakın kanmayın. çünkü artık o imkanlar çok kısıtlı siyasi iklimden ister istemez etkileniyor okul.

hazırlık sistemi berbattır. geçmek için 8 haftada 1 değişen sınıflarla it gibi 7 hafta çalışmanız gerekir. %90 devam zorunlulugu vardır. cenaze ve çok ağır hastalıklar (yaralanma ki kolunuz kırılsa sayılmıyor buna) dışında itiraz kabul edilmez. haftada 4 saat olan bir ders için devamsızlık hakkınız 8 hafta boyunca yalnızca 3 saattir. daryl york hazırlık direktörüdür ve kaskatı bir adamdır. okulda her kararı o alır hocaların bile söz hakkı çok çok kısıtlıdır.

genelde her bölümde ögrencilerin %60-70'i kayserilidir ve diğerleri de ya doğudan ya da iç anadoludan gelir. özellikle kız öğrenciler için inanılmaz sıkıntılı bir yer erkek olarak ben bile rahatsız oluyorum gözlerden. o arkadaslarınızın storlyerinde gördüğünüz üniversite ortamını unutun. hiçkimse hiçbir topluluk oturup konuşmaz, çimlerde şen şakrak gençlik göremezsiniz. zaten kime sorsanız 'okuldan gideceğim,böyle oldugunu bilmiyordum' der. puanınız yettiği ölçüde batıda okuyun illa istanbul değil, eskişehir izmir bursa ankara vs. ama buraya gelmeyin.

diyorsanız ki benim hayatımın bir değeri yok, bir baltaya sap olmaya niyetim yok. buyrun gelin okuyun, güzel ingilizce öğrenirsiniz ama bu tempoyu başka okulda harcasanız orda da öğrenirsniz zaten. öğrencileri genel olarak vizyonsuz ve dar görüşlüdür. sizi ileriye taşıyacak bir kitle yoktur kampüste.

daha burda yazamayacağım bir dünya şey var. sonuçta bu tip üniversitelerin akıbeti bellidir. en iyisi gidip risk almadan düzgün bir devlet üniversitesinde okumak. gerci puanı marmara makine'ye yeten bir öğrenci neden buraya gelsin ki derseniz, derinden yaralanmış birilerini bulabilirsiniz.
1 entry daha