• takip etmiyordum zaten. şimdi takip etmeyi denedim ki cumhurbaşkanının twitter'da beni blokladığını fark ettim. daha önce fark etmemiştim. gezi zamanı hakaret içermeyen birkaç mention atmıştım, buna karşılık cumhurbaşkanı tarafından bloklanacak kadar önemli bir insan olduğumu hiç düşünmemiştim. çok enteresan bir duygu. insan gerçekten hayret ediyor.
  • once topluca follow edip sonra unfollow edelim, iyice kafasi karissin sekliden genisletebilinecek kampanya
  • bakıldığı zaman hiçbir işe yaramayan kampanyadır. bu yönde de çok fazla tepki almakta. ancak işin aslı öyle değildir.

bu tamamen ölçülebilir bir tepki en başta. şu an net olarak biliyoruz ki 50.000 kişi tepkili. elbette gerçekte yasaya karşı olanların miktarını da kestirebiliyoruz, görebiliyoruz ama cumhurbaşkanına ve iktidara böyle somut bir veri sunabilmek apayrı bir şey. olacağını hiç sanmıyorum ama düşünün 500 bin, 1 milyon unfollow oldu. kendi açısından ne kadar korkunç bir düşünün.

ayrıca 50.000 unfollow'un az olduğunu düşünüyorsanız, şuna bakabilirsiniz:
    (bkz: #28195002)
    ki buna başka eklemeler de yapılabilir.

ha keza unfollow grafiğini paylaştığım şu tweet, birtakım ingilizce yanıtlar ve rt'ler aldı. benim erişebileceğim kısıtlı çevrede bile global olarak oldukça büyük görünüyor.

tabii tüm tepki unfollowdan ibaret olursa, daha fazla yazıp çizmezsen, şikayet etmezsek, imza toplamazsak, sokağa çıkmazsak elbette bi bok olmaz. fakat unfollow eylemine katılmamız, diğer yapabileceklerimizi devredışı bırakmaz.

eğer yeni yasaya tepkiliyseniz, yasal olarak izlenmeyi reddediyorsanız, istatistiklere katkı sağlamak için bu kampanyaya katılın.
  • en son baktığımda takipçi sayısı 4,5 m idi şimdi baktım 4,29 m. gayet basit ve medeni bir tepki eylemi.

ha bir de 10 bininci "48 saat daha takip etmezsek hükümet düşecekmiş" espirisini yapan ak fan için 1 adet ücretsiz kefen ödülü varmış. şansınızı denemeye devam edin derim ben.
  • gayet medeni bir protesto. bu kampanyaya saçma diyenler ömür boyunca hiçbir şey yapmadan sürekli milleti eleştirerek göt büyüten adamlar değilse ben de hiçbir şey bilmiyorum. ben zaten adamı takip etmediğim için unf olayına da giremedim ama takip edenlerin tepkisini koyması gayet makul. sen ayrıca gidip demokratik tepkini sokakta da gösterebilirsin ama sanal alemde de tepki göstermek yanlış bir şey değil.
  • kampanya ilk başladığında 4 milyon 386 bin küsur takipçisi varken an itibariyle takipçi sayısını 4 milyon 298 bine düşmüştür. kaybettiği takipçi sayısı 88.000 den fazladır. hesaba bakıldığında son 4-5 saattir akboylar tarafından açılmış boş ve fake hesaplarca takip edilerek aradaki fark zavallı bir şekilde kapatılmaya çalışılmaktadır. o değilde sırf şu çabalarını görmek bile çok eğlenceli. kampanya başladığında alay ediyorlardı, bu kadar mıydınız bik bik diyorlardı, şimdi fark kapanmak için yırtınıyorlar. negzel xd
  • herkesin destek vermesi gereken kampanya. internet sansürünü onayladığını twitter'dan duyuran bir cumhurbaşkanına sahibiz.
  • 18 şubatta saat 20 civarı başladığında 4.385.053 olan takipçi sayısı, 19 şubat 15.30 da 4.294.602 olan kampanyadır.

yani yaklaşık 20 saatte 90 bin 451 kişi kaybetmiştir. üstelik sabahın köründen beri akboyların deliler gibi fake hesaplarla açığı kapama çabalarına rağmen. len tepkiden bile tırsıyorsunuz ha ppfghfghgh xd
  • bir kimsenin de "neden takip etmeyi bırakıyoruz kampanyası değil de unfollow ediyoruz kampanyası?" demediği kampanya.

ah türkçe, senin işin de zor.
  • yumurta hesaplara rağmen düşüşün durmadığı kampanya. 4.385.053 olan takipçi sayısı, 19 şubat 23.00 de 4.282.526 oldu. kayıp 102.527 ye çıktı. yumurta hesapları da kırmayı ihmal etmiyoruz arkiler. öyle salak şeyler yazıyorlar ki bu yumurtalara yok başkanım düşmenize izin vermeyeceğiz falan xd hem diyorlar ki bu mu rakamınız sonra bakıyoruz cumhurbaşkanı düşmesin diye fake atıyorlar. bunların hep yaptıkları şey. takibi bırakan hesaplar gerçek ama onlar tepki vermek için sahte hesap kullanıyorlar. başkanlarını al takipçilerine vur. yolsuzluk kanlarına mı işlemiş ne?
hesabın var mı? giriş yap