• ali ismail korkmaz öldü.. devlet katletti. devlet aldı eğitim hakkını elinden, canıyla birlikte. tık yok.
    ama ne zaman işin ucu türbana dokundu.. hemen flaş bi açıklama, bi kınama.. ayıptır.

tanım: beni sessizleştiren açıklama. içimden sövüyom.
  • mttb kökenli cumhurbaşkanına yakışan açıklama. ethem çankaya'ya 10 dakika mesafede kurşunla ölürken tık yok.
  • erken yapılmış açıklama.
    detaylar tarafsiz gözle değerlendirilmeliydi.

konuyla ilgili olarak odtü kolektif'in açıklaması sosyal medyada yayılmakta:

"medyada odtü’lülere yönelik olarak başlatılan linç kampanyasına cevaben kendimizi bu açıklamayı yapmak zorunda hissediyoruz. doğrudan cemaate yakınlığı ile bilinen internet siteleri tarafından arkadaşlarımız hedef gösteriliyor ve yaşanan olaylar tamamen çarpıtılıyor. odtü kayıt günlerinde arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilen protesto bu sitelerde ve sosyal medyada söylenenin aksine başörtülü kadınlara yönelik değildir. odtü’de öğrenci olarak bulunan başörtülü ya da türbanlı hiçbir kadın giysilerinden ötürü hiçbir sıkıntı yaşamamıştır. bugün odtü’de gerçekleştirilen cemaate karşı bir eylemdir. cemaatlerin faaliyetleri ve bizler açısından anlamları bu kısa açıklamanın konusu olmamakla birlikte videodaki kişiler, odtü yurtlarında fuhuş yapıldığını, merdiven altında çocuk düşürtüldüğünü söyleyerek aileleri kandıran ve öğrencileri cemaat yurtlarına kaydeden cemaat fedaileridir. bizler odtü’lüler olarak henüz okula yeni kayıt olmuş olan arkadaşlarımıza ve onların ailelerine yalanlar söyleyerek onları kandıran bu insanların faaliyetlerine izin vermedik, vermeyeceğiz."
  • bu tarz olaylarda genelde erdoğan sert tepki gösterip gül sessiz kalırken, bu sefer temayülün tersine erdoğan susarken gül'ün tepki göstermesi dikkat çekici.
  • gayet yerinde olan açıklamadır.
  • hatayı hatayla telafi etmeye bayılan yurdum insanının ve özellikle gençliğinin hak ettiği açıklamadır. bizim canımız yandı onlarınki de yansın demekle bir yere varamayacağımızı anladığımız gün bir şeyler değişmeye başlayacak.
  • çok net, tartışmasız bir yalandır. çünkü eğitimle, öğrencilerin odtü'de okumasıyla bir ilgisi yoktu olayın. bunu kendisi de biliyor ve açıkça yalan söylüyor. bu kadar net.

hesabın var mı? giriş yap