şükela:  tümü | bugün
  • enteresan bir sima.senelerce öyle ya da böyle bir hadisenin içinde taraf olarak yer almis birinin, agzinda kibant açılır açılımaz görev istiyorum, hizmet etmek isityiyorum demesi
    vay babanin kemigi dedirtti bana.
    yani öyle william wallace olduguna inanalar daha çok bekler gibime geliyo
    "freedom" diye bagirsin
    anca
    "to serveeeeeeee!!!!" diyebilir.
  • apo diye kısaltılan ve mahkemede insan öldürmekten değil, devlete ihanet etmekten yargılanan kişi.
  • apo bir gun militanlarina "4 bolu 2 kac eder?" diye sormus.. hepsi bir agizdan 20 diye bagirmislar. apo sinirlenmis, ayaga kalkmis, bagirarak: "siz ne bicim
    bolucu orgutsunuz?" demis.
    (bkz: igrenc espri)
  • sen git ankara siyasal da oku sonra da okuduğun üniversitenin devletine ihanet et.(bkz: vatan haini)
  • rahmetli ugur mumcunun belgeledigi uzere kendisi eski mit ajanidir. (bkz: nerden nereye)
  • bir ara okudugu* mulkiye* kutuphanesinden aldigi kitaplari iade etmedigi icin bu kitaplar hala uzerinde gorunur.
  • yunanistanda bir ay boyunca kaldigim otelin camasirhanesine, bir kiyafet balosu nedeniyle asci kostümü temin etmek uzere gittigimde, idari büroda asli posterini gördügüm ve bunun karsisinda türk oldugumu bilen otel görevlisinin "bizim bir arkadasa cok benziyor da o yüzden buraya posterini astik" *aciklamasini yaptigi; ancak sokaklarda asili afisler icin kimsenin aciklama zahmetine girmedigi sahis...
  • karakteristik ozellikleri bati tarafindan bilerek ve istenerek yahut bilmeden ve istenmeden che'ninkilerle kiyaslanip bagda$tirilan insan. nasil olur anlamiyorum.
  • pkk isimli ayrilikci terör örgütünün kurucusu.
  • 1970 lerde yargılandığı davadan yukardan biyerden gelen emirle salıverildiği, dönemin savcısı baki tug tarafından acıklanan terorist.