şükela:  tümü | bugün
 • bahçeli'dir.

  akp, terörist başını koruyan ve onu zamanında attığı imza ile idamdan kurtaran devlet bahçeli ile ortaklık yapmaktadır. ne kadar da hafızasız bir milletiz değil mi ?

  hdp'nin mecliste olması yüzünden chp'lilere atar-gider yapanlara duyurulur. bu utanç sizin eseriniz. zamanında terörist başını idam etmeyip, beslemeye karar veren kim ise gidin ondan hesap sorun.

  (bkz: öyle göte böyle yarak)

  balık hafızalı olanlar için o dönem ne olmuştu kısaca özetleyelim. apo'yu asacağız söylemiyle milyonlarca milliyetçi oyu alıp iktidara ortak olan bahçeli ve mhp, 25 kasım 1999'da yargıtay tarafindan da onaylanan idam kararını uygulamamış, ardindan 12 ocak 2000 tarihinde koalisyon ortakları ile yapılan 7.5 saatlik toplantı sonrası aşağıda ekte de bulunan bu kararın altına imzasini atarak apo'yu idamdan kurtarmıştı.

  karar metni
  apo'yu ipten alan belge
  al oku
  diğer bir kaynak

  eee gençler hadi şimdi atıp tutun bakalım yok chp'liler ona buna destek veriyor mutlu musunuz yok terör rerererörörö falan diye. buna cevap verin önce buna. mhp bunun hesabını versin, akp bu mhp ile nasıl ittifak kuruyor bunun hesabını versin ? hadi ak troller destekledikleriniz kimlerle neyin pazarlığını yapiyor cevap verin bakalım.

  edit : akp'nin, apo'nun idamdan kurtarilmasına müdahil oluşu için (bkz: #78800382)
 • oo grup seks-
  endört esprisi. *

  (bkz: inci sözlük)
 • chp'nin mecliste bile olmadığı bir dönemde ab uyumluluk yasaları kapsamında alınan bir karar ile oluşmuş durum. hdp'ye oy veren eski chplilere çemkirenlere gelsin. güzel konu.
 • devlet bahçeli'nin de altında imzası olan karar ile idam ertelendikten hemen sonra bilin bakalım ne oldu ?

  türkiye'de idam cezasının tümüyle ortadan kaldırılması için yasa teklifi verildi ve dönemin milletvekilleri ittifak halinde idam cezasını kaldırdılar. o gün apo asılmasın diyen akp milletvekilleri son yillara kadar parlamentoda siyaset yapmaya devam etti.

  terörist başını idamdan kurtaran yasa tasarısının oylamalarında, akp'nin önde gelen isimleri şu açıklamaları yapmıştı :

  akp grubu adına bülent arınç:

  “ölüm cezasının kaldırılması konusu geldiğimiz noktada, bir zaruret ifade etmektedir.”

  akp grubu adına mehmet ali şahin :

  “ölüm cezasının kaldırılmasını parti olarak, grup olarak biz de istiyoruz.”

  akp grubu adına dengir mir mehmet fırat:

  “asamadınız; bundan sonra da asamayacaksınız.”

  akp genel başkanı recep tayyip erdoğan:

  “bu, çok büyük bir başarıdır. özellikle tbmm'yi takdir ediyorum, alkışlıyorum. 'bu kadar kısa sürede olmaz, bu araya sıkıştırılmaz' diyenler cevabı aldılar. top artık ab'de. atacakları adımlarla ne derece samimi olduklarını göreceğiz.”

  e hani terörle mücadele ? terörist başının idamından avrupa istiyor diye vazgeçmişler ya panpa ? ortamlarda terörle mücadele ediyoruz dersiniz ne olacak.

  alooo hani nerede şu teröre destek veriyorsunuz diye millete çamur atan ak dansözler ? buyrun piste alalim sizi gençler.
 • aktrollerin ve kurt başlarının uğrayamadığı başlıklar.
 • yahu komik olmayın. bu herif daha 2 sene önce söylediklerini yalamadı mı? bu bahsettiğiniz konu nereden baksan 20 sene civarı. bu meseleyi yalayıp yutup üstüne su bile içtiler.
 • devlet bahçeli'nin stepne olmasi taa o zamanlardan belliymiş. hem apo'nun idam cezasını erteleyen karara imza at, hem idam yasasının kaldırılmasının meclise gelmesine ses çıkarma, hem de akp'nin tek başına iktidar olabilmesi için ekmeğine yağ sür.

  3 ağustos 2002’de yasa meclise gelmeden hemen önce, mhp’liler bal gibi meclisten istifa edip yasayı engeller ve seçime gidebilirlerdi. ve böyle bir restten sonra asla akp iktidara bu gücüyle gelemezdi. kim bilir belki mhp iktidar olurdu. ama onlar bunu yapmak yerine amerika'nin çıkarları doğrultusunda hareket edip, hem yasanın meclisten geçmesini seyrettiler, hem de yasa geçtikten sonra meclisi kilitleyip, akp'nin ekmeğine yağ sürdüler ve kendi partilerini barajın altına indirme pahasına abd’ye hizmetlerini tamamladılar. neden yasa geçmeden önce bunu yapmadılar da yasanın geçmesini beklediler ? cevap çok basit çünkü akp-mhp-abd üçgeninde çoktan anlaşmalar yapılmıştı. bu uğurda da seçim meydanlarında 70 milyon türk halkına verdikleri “asacağız” sözünü yerine getirmeyerek, terörist başını beslemeyi seçtiler.

  ortamlarda milliyetçiyiz dersiniz panpaaa.
 • kendisinin devlet bahçeliyle hiç alakası yoktur.
  öcalanı ipten kurtaran (bkz: mehmet bahçeli)dir.
 • ak trollerin özel mesaj yoluyla küfürler savurduğu başlık. günlerdir kendi fikirleri dışındaki tüm seçmeni alenen, terör sevici yaftasıyla hedef gösteren akitler, tasmalarını tutan sahiplerinin ne işler çevirdiklerini söyleyince kudurmuşlar anlaşılan.

  lan paralı köpekler, özelden küfür edeceğinize biriniz çıkıp da cevap verse ya ? noldu götünüz mü yemedi ? argümanınız mi yok ? lan sizin siyaset hakkında konuşmaya yaşınız yetmez. siz kim köpeksiniz de milleti terörist destekçisi diye yaftaliyorsunuz ?

  önce gidin tarihi öğrenin; kim bu cennet vatanı peşkeş çekmiş, kim uğruna canını feda etmiş. soysuz piçler sizi.