şükela:  tümü | bugün
  • fark yaratanlardan bir güzel insan.
    yetiştirme yurdundan çıkıp zirvelere yürüyen bir sivil toplum gurusu. hayat sende gençlik akademisi derneği yöneticisi ve korev dernek başkanı.
    sivil toplumla ilgili bir çok alanda kendini göstermeye başladı ve bundan sonra adını daha sık duyacağız. zira sivil toplum uğruna memuriyeti elinin tersiyle itmiş durumda. ülkemizin böyle güzel insanlara çok ama çok ihtiyacı var.
    yolu açık olsun.
  • yetistirme yurtlarında buyuyen bircok cocugun cıkaramadıgı ses olmaya calısan, hak temelli bir anlayısla hayatı anlama ve anlatma cabasında olan cok guzel bir insan.
    (bkz: hayat sende gençlik akademisi derneği)

ashoka turkiye

fark yaratanlar

"sosyal duvarları yıkalım projesi

18 yas cok erken kampanyası
  • "yurtlarda psikolojik destek alamayan gençler intiharı tercih ediyor" başlıklı bir haber metninde gördüm kendisini.

elinde bir pankart, "#yurtintiharlarısonbulsun" mesajını taşıyor.

mesajına hep destek tam destek.

ama, kurucusu olduğu hayat sende derneğine "profili bozduğu" iddiasıyla yurttan yetişenlerin bir çoğunu almadığı iddia ediliyor.

böylesi kırılgan ve hassas bir mevzuda böylesi saçma tutumlar sergilenmemeli.
  • hayat sende derneği yönetim kurulu üyesi. en aktif çalışan dernek üyesi de diyebiliriz.

adam dünya çapında işler yapıyor. zaten o kadar az ki sivil topluma gönül veren ve inisiyatif alan, böyle sözler ile motivasyonlarını bozmaya gerek yok. ömrünü bu alana adamış biridir. derneğinde yurttan çıkarılan işe giremeyen herkese yer vardır. gidip görmeden, bir bardak çayını içmeden, iki çift sözün belini kırmadan klavye başında bunca emeği yok saymak bana haksızlık gibi geliyor.