şükela:  tümü | bugün
 • fark yaratanlardan bir güzel insan.
  yetiştirme yurdundan çıkıp zirvelere yürüyen bir sivil toplum gurusu. hayat sende gençlik akademisi derneği yöneticisi ve korev dernek başkanı.
  sivil toplumla ilgili bir çok alanda kendini göstermeye başladı ve bundan sonra adını daha sık duyacağız. zira sivil toplum uğruna memuriyeti elinin tersiyle itmiş durumda. ülkemizin böyle güzel insanlara çok ama çok ihtiyacı var.
  yolu açık olsun.
 • "yurtlarda psikolojik destek alamayan gençler intiharı tercih ediyor" başlıklı bir haber metninde gördüm kendisini.

  elinde bir pankart, "#yurtintiharlarısonbulsun" mesajını taşıyor.

  mesajına hep destek tam destek.

  ama, kurucusu olduğu hayat sende derneğine "profili bozduğu" iddiasıyla yurttan yetişenlerin bir çoğunu almadığı iddia ediliyor.

  böylesi kırılgan ve hassas bir mevzuda böylesi saçma tutumlar sergilenmemeli.
 • hayat sende derneği yönetim kurulu üyesi. en aktif çalışan dernek üyesi de diyebiliriz.

  adam dünya çapında işler yapıyor. zaten o kadar az ki sivil topluma gönül veren ve inisiyatif alan, böyle sözler ile motivasyonlarını bozmaya gerek yok. ömrünü bu alana adamış biridir. derneğinde yurttan çıkarılan işe giremeyen herkese yer vardır. gidip görmeden, bir bardak çayını içmeden, iki çift sözün belini kırmadan klavye başında bunca emeği yok saymak bana haksızlık gibi geliyor.
 • üniversiteye gittiğim ilk sene kendisiyle (bkz: hayat sende gençlik akademisi derneği)'nin çalışmaları dolayısıyla tanışmıştık. yaklaşık 4 sene birlikte gönüllü çalışmalar yaptık. tabi sonra iş hayatına atılınca ve ben başka bir şehre taşınınca biraz uzak kalmış olduk.

  ilk zamanlar derneğin ofisi bile yokken şimdi uçan balık adında bir iktisadi işletme kurulmuş. iyi günlerinizde sevdiklerinize hediye kartları falan gönderebiliyorsunuz. oradan elde ettikleri geliri de yetiştirme yurtlarında kalan veya ayrılan gençlere burs olarak veriyorlar.

  (bkz: gönüllülük) yaptığım sürecin bana en önemli katkısı, "doğru sözlük" çalışması olmuştu. dilimize yerleşen bazı olumsuz ifadelerle mücadele eden bu sözlük, toplumsal dışlamanın ve etiketlemenin önüne geçmeye çalışıyor. örneğin, "kimsesiz çocuk" değil, "devlet korumasındaki çocuk" gibi.

  şimdilik bu güzel insanla ayrılmış gibi görünsek de, ileride sivil toplum aracılığıyla yetiştirme yurdunda kalan veya ayrılan gençler için güzel işler başarmak adına tekrar buluşmayı hayal ediyorum.

  üniversiteli gençlere tavsiye olarak, ankara'da gönüllü çalışabileceğiniz ve sizi her yönden geliştirecek sayılı derneklerden ve ekiplerden birisidir.

  tanım: gençlerle çok iyi iletişim kuran, sivil toplumu çok seven, geçmişini bilen ve geleceğe tohum saçan girişimcilik ruhlu istisnai bir insan.