şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1 mart 2018’de hatay’ın hassa ilçesinin karşı tarafına düşen afrin kırsalındaki hac bilal köyü kel tepe bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen daha 23 yaşındaki jandarma astsubay çavuşumuz.
 • doğum günü tarihinden bir gün sonra vatan topraklarının ötesinde, afrin'de şehit düşmüş asker. "ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm" şeklinde bir şiir okumuştur. yıllar sonra büyük bir kahraman olarak anılacaktır.

  mekanı cennet, ruhu şad olsun.
 • gece yarısı afrin (bkz: keltepe)de köpekler sürü halinde üzerilerine gelirken, jetlere ''bizi de vurun ama onları da helak edin.

  diyen yiğit (bkz: astsubay).

  ruhu şad, mekanı cennet olsun.
 • tsk'nın suriye'nin afrin kırsalında terör örgütlerine karşı yürüttüğü zeytin dalı harekatı'nın 41'inci gününde yaşanılan ve yoğun temas altında canlarını feda etmeye hazır bir şekilde telsizden bildirdiği kahramanlık ve cesaret örneği sözlerin sahibi şehit meslektaşımız.

  "astsubay çavuş abdullah taha koç, telsizden bilgi veriyordu. telsiz de bendeydi, her şeyi duydum;
  "komutanım jetlerimiz tepenin yamacını vursun, biz zaten emniyetimizi aldık. gerekirse biz burada şehit olalım, bu hainler de burada gebersin." dedi.
  böyle deyince yani çok duygulandık ve daha da çok hırs geldi. tank, obüs ve jetlerimiz aynı zamanda atış yapıyordu."

  gazi astsb.üçvş. uğur günaydın
 • kurugürültü gündemler içinde çoktan unutulsada, kalplerde yaşayacak olan yiğit bir vatan evladı.allah geride kalanlarına, ailesine sabır versin.