• 10-15 yıl öncesine kadar kadirli de kardeşleriyle birlikte küçük çapta tefecilik yapmak, adam dövmek gibi işlerle uğraşan bir mahalle kabadayısı iken, eski emniyetçi, kabadayı ve otopark işletmecisi savaş dincer ile hasım olunca tasını tarağını toplayıp kadirli den istanbul a göçen, orada da ibrahim tatlıses i vuran ve ismini kadirli dışında da duyuran mafya babası.
 • eğer o yaptıysa ya da azmettirdiyse 1998 yılında arena'ya yaptığı açıklamada bugünlerin sinyalini vermiş zaten.

  - peki bu kan davası ne zaman bitecek ?
  + valla bitmeyecek, ta ki onun da kanı akana kadar, bizzat kendisinin..

  - ibrahim tatlıses'i öldürecek misiniz ?
  +orası allah'a kalmış, kanı akacak, ama ölür mü yaralanır mı onu biz bilemeyiz.

  vay arkadaş ya. harbi dağ başında yaşıyormuşuz.
 • televizyon ekranlarında açık açık ibrahim tatlıses için kanı akacak diyebilecek kadar yürekli biri. gerçi daha ortada suçlu olduğunu gösteren bir mahkeme kararı olmadığı için bu son saldırıyı gerçekleştirdiğini söylemekte suçtur.
  ama ortada bir gerçek var kardeşim.. hem de bunun için mahkeme kararına gerek yok. şu ana kadar ibrahim tatlıses için ortaya atılan iddalar ,siyasilerin demeçleri, şehrin göbeğinde kalaşnikofla saldırı düzenlemeler, medyanın tavrı, sözlüğün tavrı. dağ başında pislik içinde yaşıyoruz. bildiğiniz dağ başı lan.
 • başkalarının sırtından geçinmeyi meslek edinmiş biri. insan canına kıymayı marifet sanan imansızın bir diğer teki.

  mafyaymış hıhhh! eşofman mafyası...http://i.milliyet.com.tr/…i-gozaltinda-1209378.jpeg

  *ne çok katil sevici varmış yahu sözlükte. bu kadarını beklemiyordum. bi doktora görünseniz. akıl sağlığınız yerinde mi kontrol ettirseniz. ha kuzum, iyi olmaz mı?
 • delice atılganlık ile cesareti karıştırmış mafya elemanı. ancak ibrahim tatlıses bu elamanı aynı yöntemle tuzağa düşürse herhalde ikinci sayfaya konu olur, yazık oldu süleyman efendiye derdik. (bkz: kitabe-i seng-i mezar)
  adana ve osmaniyeliler iyi bilir, elaman tam karekteristik kadirlili. hemşerisini de hatırlatayım: mustafa tuncel; hani aytaç durak'a mecliste racon kesen amca var ya...
 • hayatını ibrahim tatlıses'i öldürmeye adamış birisi.

  (bkz: coyote)
 • (bkz: hasan bora)
 • mastar soyadlı tek “baba”. her duyuşta insanda bir belirsizlik duygusuna yol açıyor soyadı. hani, “uçtu”, “uçmuş”, “uçan” olsa daha net olurdu her şey sanki. kısfmet.
 • havada durmuş, şahitleri var.
 • ''su uyur düşman uyumaz'' sözündeki ''düşmana'' örnek verilebilecek kişi.
  ayrıca artık urfa'ya gidip adana kebap istemek göt ister.
  *