şükela:  tümü | bugün
  • önüne kürsü, kuran ve bir mikrofon alan ve etrafına o kuranı açıp okuyamayıp ille birilerinden dinlemeyi huy edinmiş kişiler tarafından dinlenen yeni bir sakallı.

eğitim mi? yok.
  • sakalını kesse altından zafer algöz çıkacak gibi bir tipi olan adam. ayrıca bir videosunda dünyanın dönüp dönmediğini neredeyse 40 dakikada açıklamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=kxpiuynzqoy
  • keçioğlukeçi beyanatlarından öteye geçmeyen tespitler yapan keçi ve insan karışımı varlık.
  • künyesi;

abdullah b. abdulhamid b. abdulmecid alu ismail el-bezzaz el-türkmanî el-eserî el-ırâkî / abdullah yolcu

şeklinde olan kişi.

eğitim ve icazet aldığı hocalari ise;

ilim tahsil ettiği hocaları:

1- allâme abdullah b. abdulaziz b. baz rahimehullah

2- allâme muhammed b. salih el-useymin rahimehullah

3- allâme abdullah b. abdurrahmân el-cibrîn rahimehullah

4- allâme sâlih b. fevzân el-fevzân

5- allâme abdullah b. abdulaziz b. akîl el-akîl rahimehullah

6- allâme abdulaziz b. abdullah er-racihî

7- muhaddis abdullah b. abdurrahman es-sa’d

8- büyük davetçi muhammed mahmud es-savvaf rahimehullah

9- büyük davetçi mahmud garib el-mısrî rahimehullah

10- ırak’ın büyük alimi muhammed behcet el-eserî rahimehullah

11- allame abdurrahman el-berrak

12- allame abdurrahman el-mahmud

13- allame abdullah b. ğaydan el-ğaydan rahimehullah

14- şam’ın büyük muhaddisi muhammed nasıruddin el-elbani rahimehullah

icazet aldığı hocaları:

1- allâme muhammed b. ismail el-umrâni es-san’ânî.

2- allâme abdullah b. abdulaziz b. akîl el-akîl rahimehullah

3- muhaddis abdullah b. abdurrahman es-sa’d

4- muhaddis prof. dr. mâhir b. yâsin el-fahl

5- şeyh ahmed b. abdurrezzak el-angari

6- muhaddis ahmed ali es-sureti

7- muhaddis muhammed kasım el-veşeli

8- muhaddis senaullah isa han

9- muhaddis gulamullah rahmeti

10- muhaddis muhammed el-ensari el-a’zamî

11- muhaddis muhammed israil en-nedevî

12- muhaddis abdulvekil el-haşimî

13- muhaddis abdullah ömer el-ehdel

14- prof. dr. velid abdullah el-menisi
  • birbirinden garabet üfürükler üfürdüğü bir video sayesinde varlığını öğrendiğim sakallı emmi. kendisini cübbeli ahmet taklidi yapan komikli bir amca sandım ilk önce. biraz daha dikkatli dinleyince yoğun türkmen aksanını fark ederek çark ettim. hayır bari öteki yerine göre eğlenceli oluyordu. bu adam bildiğin küf, kurum ve cehalet kokuyor üstelik komik de değil.

dini kitaptan öğrenin ve aklınızın takıldığı yerde mantığa ve iyi niyete başvurun. böylelerine pabuç bırakmayın ey inananlar. bu herifin söyledikleri size mantıklı geliyorsa yüce yaratan'ın bundan hoşlanacağını hiç sanmıyorum. ilk vahiy oku diye gelmiş bakınız; her bulduğun ağzı laf yapan sakallıyı alim bilip medet um, her üfürüğünü farz belle, dini çarpıtmanın eğitimini almışlardan beni öğrenmeye çalış, ne derse körü körüne inan, onu kitabından üstün tut dememiş allah.
  • ıslık çalmanın ve alkış tutmanın haram olduğunu söyleyerek şu anda kendisini kaale alan halka sadece oturduğu yerden 5-10 cm ilerleyip, yaşayacak kadar nefes alma lüksünü bırakmış tahta gepettodur. zor lan böyle yaşamak.
  • 15. dk.dır dinliyorum, güleryüzlü selefiliğin temsilcisi hoca, 40 dk. içinde "dünya yuvarlak mı, dönüyor mu?" sorusuna cevap verecek inşealla. bilim ilim farkını anlatıyor. bir yerde "bilim nedir"i anlatıyor,

"meselen yerçekimi vordır, kim bulmuş anişteyn diye bir kafir" repliği geçti (yerçekimine itiraz etmedi bu arada). hala konuya gelemedi, bilimsel bilgi değişiyor mealinde konuşuyor bakalım.

https://www.youtube.com/…ilpage&v=kxpiuynzqoy#t=511

edit: 20. dk. da yeryüzü inancımıza göre yuvarlaktır dedi çok şükür. ama dünyanın kendi etrafında ve güneş etrafında döndüğü konusunda delil yok kurana göre diyor. dünya dönüyor desen kafir olmazsın dedi. sağolsun.
  • alanen suçu, suçluyu ve teröristi övmesine rağmen elini kolunu sallayarak dolaşan şahsiyet.
    https://www.youtube.com/watch?v=ioxdxvllkuc
  • "-hocam, dunyanin sabit ve duz oldugu dogru mudur? "
    "-bu mesele, boyuk bir meseledir, alimlerin konusulacak bir meseledir....(40dk boyunca bisiler zirvalar)"

hala buna prim veren insanlarin oldugunu gormek, en az dunyanin donmedigini iddia etmek kadar aci.