şükela:  tümü | bugün
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  abdüllatif şener, sivas
  yildizeli - 1954, bedirhan, ayferat - ankara üniversitesi siyasal bilgiler
  fakültesi, gazi üniversitesi doktora - arapça, fransızca - maliye doçent
  dr., öğretim üyesi - gazi üniversitesi bolu iktisadî ve idarî bilimler
  fakültesi dekan yardımcısı, hacettepe üniversitesi iktisadî ve idarî
  bilimler fakültesi maliye bölümü öğretim üyesi - xix, xx nci dönem sivas
  milletvekili - maliye eski bakanı - evli, 4 çocuk.
 • kendisi cecen kokenlidir
 • turkiye cumhuriyeti devleti'nin bir bakani oldugunu unutarak super lig hakkinda ipe sapa gelmez, en fanatik yazarlarin, en fanatik taraftarlarin bile soylemeyecegi laflar etmis kisidir kendisi.

  soyle ki; "beşiktaş'a karşı rakip birilerini çıkarma gibi bir durum var. fenerbahçe'yi ön plana çıkarma gibi bir zorlama hissediyorum. bu konuda hakem kuruluna büyük görev düşüyor. futbolu öldürmek istemiyorlarsa takımları kendi hallerine bıraksınlar. birinin moralini, öbürünün aleyhine bozmamalılar. bana pek objektif gibi gelmiyorlar... kendi hallerine bırakırlarsa beşiktaş şampiyon olur. ama içten içe saptırma hissediyorum. objektif kriterlere bir müdahale havası var"

  zaten yeterince gerilmis bir ortamda cikip bu tarz konusmasi ortami daha da germekten baska bir ise yaramaz. devletin ozerk kurumu federasyonu, federasyona bagli mhk'yi ve bagimsiz tahkim kurulunu boylesine buyuk tohmet altinda birakmak gibi bir sorumsuzluk ornegi gosteren bir kisinin devletin tepesinde bir yerlerde bizim icin ne yaptigini/yapacagani cok merak ediyorum. vaktiyle mesut yilmazin galatasarayli olusunu, zaman zaman gs lehine demecler vermesini; mehmet agarin gs transferlerine parmagini sokmasini; hikmet cetinin bjk lehine aciklamalar yapmasini, transfer gorusmeleri yapmasini; recep tayyip erdoganin fb icin "agir bir ceza" demesini hos karsilamadiysak bu zat'in bu dusuncelerine de gereken protesto konulmalidir. en kisa zamanda bjk taraftarlari da dahil butun tribunlerde "sen karisma abdullatif", "golge etme baska ihsan istemez", "herkes kendi isine" gibi pankartlarini gormek dilegiyle... turk siyasetinin bir dolu sorunu varken, zaten sorunlu olan ve siyasetten tamamen kopuk olmasi gereken turk futbolu'na karisma, ligi saibe altinda birakmaya bu makamdaki bir insanin luksu yoktur, hakki hic yoktur... bunlar degil mi cikip "hakemler ellerinden geleni yapiyor, federasyona guvenin" demesi gereken insanlar, yoksa ben mi yanlis dusunuyorum...
 • diyarbakir buyuksehir belediye baskani osman baydemir'e ez te hezdikim diyen devlet bakani. ilginç bir adam vesselam. ben bu adami birine benzetiyorum diye düsünüyordum nerde görsem bir süredir. ama oyle çok uzağa gitmeye falan da gerek yokmuş. ecevit'e benziyor bu adam. hangi ecevit demeyin, bülent ecevit, ecevit'in gençliği belki biraz.düşünmekten mide kanamasi geçirecek kadar hassas bünye. solculukla islamcilik arasinda gidip geldiği 5 yil sonucunda yanliş tercih yapmiş dersem de kizarsiniz siz şimdi bana ama ne yapalim. kizmayin.
 • annesi cecen babasi karacay olan cecence konusabilen bakan.
 • geçen gün çatalhöyük kazısını ziyaret edip, kazı hakkında soru soran, aldığı cevapları ise tatmin edici bulmayıp boş anlatıyorsunuz dolu anlatın, diyip arkeologları azarlayan, bunun üzerine arkeologların bilimsel çalışmaların sonucunu anlatıyoruz ama siz iki kere iki dört etsin istiyorsunuz demesi üzerine, bir o taştan bir öbür taraftaki yamaçtan bahsettiğiniz zaman olmaz, bir daha ki sefere yanımda çatalhöyük uzmanı getireceğim diyip kazı yerinden ayrılan, çok bilen bakan.
 • "buradan 18 katman çıkmaz" sözleriyle çatalhöyük'teki gezisi sırasında arkeologlarla söz dalaşına girmiş başbakan yardımcısı. önce şaşırdığım sonra ise şaşırdığıma şaşırdığım bir manzaraydı; bana bu heyecanı yaşattığı için kendisine teşekkür ederim.
 • daha eveli gün çatalhöyük'e protokol beklentisi ile gidip bulamayınca da -ne biçim anlatıyorsunuz, gelecek sefer konu üzerine uzman rehber getiricem- diyerekten çevresindekileri azarlayan sayın bakanımız.
 • efendim zırt pırt, "ben hem nazım hikmet hem de necip fazıl okurum." diyen sevgili bakanımız. son dönemdeki bu uzlaşmacı tavrı keşke, katmanlar konusunda da kendini gösterebilseydi; ama nafile.

  -çıkmaz 18 katman.
  -ya gel anlaşalım 16
  -11..
  -ne yaptınız sayın şener? bunun gelişi 13 katman.
  -11..
  -13 de bari.
  -tamam 13 anlaştık.
 • adinda sifatsal bir durum vardir. kollektif, kalitatif derkenki gibi. abdullatif bir senerdir kendisi. kulsal bir kisilik.
hesabın var mı? giriş yap