şükela:  tümü | bugün
  • diyarbakır sur'da şehit düşen hakkarili teğmen.

allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

http://www.milliyet.com.tr/…topraga-gundem-2190033/
  • az önce şehit haberini facebook'tan öğrendiğim, lisede aynı sınıfı, bir süre de aynı sırayı paylaştığım teğmen.

okumak için taa hakkari'den bursa'ya gelmişti. o zamanlar (bkz: 2005) türk-kürt durumu ya bugünkü gibi değildi ya da bizim aklımız ermiyordu böyle şeylere. o yüzden de kendisinin konuşması çoğunlukla bizi güldürürdü. zannediyorum ki aile içi ve sosyal çevresinde pek türkçe konuşulmadığı için dili zor dönerdi dilimize. ama biz gülünce o da gülerdi, alınmazdı. çocukça ve safça eğlendiğimizi bilirdi çünkü.

birinci sınıftan sonra farklı bölümleri seçtik. arkadaşlığımız sadece 1-2 aylık sıra arkadaşlığı, hiç aşina olmadığı ders olan ingilizce sınavlarına onu çalıştırmam, kopya vermem ve doğu aksanlı konuşmasına gülmelerimizi kapsayan 1 yıldan ibaret. hatta liseden sonra da hiç konuşmadık.

hakkarili, -o zamanlar- yarım yamalak türkçe konuşan, kökeni kürt olan kardeşimin pkk ile çatışma esnasında şehit olması öyle koydu ki bana anlatamıyorum.

doğulu diye dalga geçtiğim çocuk büyüdü, teğmen oldu ve bu vatanın bütünlüğünü korumak için pkk ile savaşırken şehit oldu. ben mi? ben hala okulu bitirmedim, vatanıma bi faydam olmadı henüz. tabi arkadaşlarla bi cafede veya büyüklerimle kahvede oturup çaylarımızı içerken kurtardığımız vatanı saymazsak.

abdül kardeşim allah rahmet eylesin. eğer bi hakkım varsa sende, helal olsun. lütfen sen de sana takıldığım, güldüğüm için beni bağışla.
  • hakkarilidir, kürttür ve bir aslan parçasıdır. bütün kürtleri pkk'lı diye yaftalayan orospu çocukları neredesiniz.?
  • genç yaşta şehit düşen bir başka kardeşimiz. geçmişte bir-iki gün de olsa adı anılır sonra unutulurdu, şimdi ona bile gerek duymuyoruz. her gün birkaç askerimizin/polisimizin şehit olmasına o kadar alışmışız ki, artık şehit verdiğimiz güne üzülür değil vermediğimiz güne sevinir olduk.

millet olarak birilerinin bizim için canını vermesini hak etmiyoruz, hepimiz size(bkz: yiğitcan çiğa)(bkz: recep erdoğan)(bkz: ibrahim tanrıverdi)(bkz: yavuz sonat güzel)(bkz: uğur taşçı)(bkz: ilker çelikcan)(bkz: kenan ceylan)(bkz: emre as)(bkz: korhan kuruçay)(bkz: temmuz 2015'den bugüne şehitlerimiz) karşı mahcubuz.
  • genelkurmay başkanlığı tarafından hikayesi paylaşılan aziz ve fedakar şehidimiz..

kendisi hakkariliydi. yine kendisi gibi kahraman olan korucu bir babanın ilk göz ağrısıydı. ankara'ya taşınmış ve orada 9 kardeşine bakan, hepsinin de onun gözünün içine baktığı bir fedakar yiğitti. çok çalışıp çok zorlukla girdiği askeri okuldan mezun olup, belkide kimsenin altından kalkamayacağı görevleri üstüne alan gerçek bir korkusuz, sorumluluk bilinci olan bir şeref ve örnek alınacak iyi bir insan timsaliydi.

artık sadece kendisi için de değil, bir milletin tümü için öyle.. ve makamların en hayırlısı olan makamında..

ve birde ne var biliyor musunuz?

"diyarbakır cezaevi'nde görevliyken iki teğmen arkadaşının sur'da şehit edilmesinden sonra buna çok içerlemiş ve dilekçe vererek jöh'de görev almıştı. 'onlar şehit olurken burada ne işim var' demişti."

işte bu milletin askeri budur. işte yürekleri dağlayan o büyük fedakarlıkların sadece gelibolu'da, afyon'da, sakarya'da, maraş'ta, antep'te veya haliç'te kalmadığının imzası budur. işte pkklı teröristleri çıldırtan şey, işte salyalarını akıtıp sağa sola fütursuzca saldırtan, devlet devlet faşist devlet diye ağlamalarının tüm sebebi budur...

hürriyet'in haberinde okuyup çok etkilendiğim ve hüzün duyduğum için yazdım. aziz şehidimize allah'tan rahmet, yüreği kan ağlayan ailesine de sabır diliyorum.

innâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn "şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
  • pkk'nın ve hdp'nin gözünde "makbul kürt" olamadı. o terörizmin tam karşısında saf tutarak, teröristin gözünde hain olma şerefini yakaladı.

ne kadar çok anılırsa terör destekçisi pkk seviciler o kadar utanır. allah'ın rahmeti üzerinde olsun.
  • gönüllü olarak jandarma özel harekatta görev almış vatan evladı.

allah rahmet eylesin.
  • yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı, mekteb-i harbiye'nin son şehidi.
    mekanı cennet olsun...
  • bölge halkının devlet tarafından katledildiği, kürtlerin kendilerini yönetmek ve bağımsız olmak istediği hezeyanları ile kendilerine destek veren onda biri geçmeyen hainlerle beraber çığıran pkk ve hdp'nin yeryüzünden silinmesine omuz veren vatanperver, dürüst, şeref sahibi hakkarili bir evladımız. allah ailesine sabır versin.
  • adını unutursak kalbimiz kurusun.

hakkari deyince aklına terör gelenlere, abdülselam vardı diyeceğiz hakkarili... gönüllü gitmişti ateş çemberine... şehit düşmüştü al bayrak üstüne...hakkari denilince biz abdülselam diyeceğiz...adını kazıyacağız zihnimize ve o şehit oldu, ölmedi diyeceğiz.

diğer arkadaşlarınla birlikte vatan için canınızı verdiğiniz için minnettarız...rahat uyuyun...