• kendisinden bildiğin tiksiniyorum. ulan parası olmasa osmanlı tuğralı hafif ticari araç şoförü olacak adam gelmiş klüp yönetiyor. kafayı yememek elde değil.
  • tesislerde futbolculara komiklik yapıp sarıldığı için takımın emanet edildiği servis & taşımacılık uzmanı.

(bkz: wesley sneijder)
  • diyanet tv mi ne bir yerde saçma sapan açıklamalar yapmış destekçisi olduğum kulübün yöneticisi. bu kadar cehalet nasıl mümkün oluyor şaşıyorum da sözlükte bile var aslında bu barzolardan.

oturup size açıklama aratmamak adına "eskiden analarımız doğurur sonra tarlaya giderdi şimdi nazlanıyorlar" temalı bomboş cehaletin bir nehir olup aktığı bir konuşma.

gel baba o zamanların anne bebek ölüm oranlarına bakalım o zaman hı? eşim hamileyken defalarca hastaneye giderken bir barzo komşu da "benim halam 5 tane doğurdu bir yandan tarlada çalıştı meh meh" diye geziyordu. dediği kadın 3 kere hamileyken 2 kere doğduktan sonra bebeğini kaybetmiş. 45 yaşında neredeyse 70 gösteriyor. hayattaki 3 çocuğunun 2'sinde de bedensel sıkıntı var.

biri çıkıp "biz içtik sigara bir şey olmadı, sizinkiler pek hassas" diyor, çocuğu şimdi 30 yşaında rüzgar esse hastalanıyor, astımı var, midesinde 50 sorun var.

e ama bunlar? diye sorunca "ne alakası var, kader, nasip onlar" deniyor.

sözlükte gene barzonun biri çıkmıştı "meh meh kardeşim bu doğum sonrası depresyonu da hep şeherli karılarda var köyde hiç yok" diyordu. köyde "yanlışlıkla" ölen çocuklar, intihar eden anneleri de büyük ihtimalle pek çok insan gibi cinlere ve alkarısına bağlıyordu.

ulan bu ülkede genetik bilimi yaygınlaşana kadar "cin hamile bırakmış" denildi sayısız kadına, genetik bilimi bir çıktı hepsi amca, baba, abi tecavüzü çıktı.

kusura bakmayın böyle aptalca konuşan adamların otomatik olarak bunları da makul gördüğünü düşünüyorum. kafa yapısı aynı çünkü.

tiksindim sabah sabah.
  • kendisine yapılan şey büyük terbiyesizliktir. umarım kendisini arayan şahsa dava açar ve süründürür.

not: fb
  • fanatik bir galatasaraylıyım, bana babamdan kalan bir şey bu. babama da göztepeyi bırakmış rahmetli dedem ama bırakabildiği tek şey renklere olan aşkı olmuş.

çoğunuzun ancak marşlardan hatırlayabileceği, ki bunu söylememin tek sebebi yaşımdır yoksa eminim aranızda galatasaray'ı benden daha çok sevip ona bağlı olanlarınız da vardır, 15 yıllık şampiyonsuzluk dönemini yaşayan biriyim ben. şu an say deseniz, gökmenli bir galatasarayı, prekazili bir başkasını, büyük ve küçük yusuflu olanını, tanjulu, erdallı, koseckili biraz yakına gelelim gutschowlu, saundersli... bütün galatasaray kadrolarını, yedeklerine kadar sayarım, evimde 80'lerden başlayan ve hala devam ettirdiğim şu gazete kadrosu çekimlerinden bir arşiv de var. sanırım bu kadar yeter.

bunları neden uzun uzun yazma ihtiyacı hissettim. ben 49 yaşıma girdim, albayrak beyefendi benden daha yaşlıdır muhakkak ve galatasaray hakkında benden daha fazla anlatabileceği şey vardır. bilmiyorum ne demek istediğimi anlatabildim mi?

bir zümreye ait olmak, ki bu sadece senin beyanınla gerçekleşiyorsa, başkasının onayıyla olan bir şey değilse çok kolaydır.

"ben galatasaraylıyım!!!"

hayır, sen sadece abdurrahim albayraksın, ben galatasaraylıyım, şayet bu yazıyı okuyanlar bu sözümü kabul ederse.

şunu eklemeden edemeyeceğim. prof. doktor ali uras'tan, selahattin beyazıt beyefendiden, doktorluk ve iç işleri bakanlığı yapmış olan ali tanrıyar'dan, ki bunlar benim gördüğüm başkanlardır, nerelere geldik be! lütfen 15 sene daha şampiyon olmayalım, benim yaşım yeter yetmez bilmiyorum ama yine iyi bir galatarasaylı olarak yetiştirdiğim oğlum ve kızım bir daha bu tarz şeyler görmesin.
  • ben hayatımda bu kadar samimiyetsiz, rol yaparak ağlayan görmedim. adaletten bahsediyor, her hafta hakemler tarafından kollanan otobüsçü.
  • benim 15-20 yıldir abdurrahim albayrak'ta gördüğüm en ama en net tavır hatası "rakipleri yok sayması, ve adaletsiz oluşudur" .
    sebebine gelecek olursak abdurrahim albayrak'tan mağlubiyetlerden sonra 10 larca kere duyduğum şu cümlelere bakmak lazım: (rize-trabzon kırığı ilginc şivesiyle)
    "arkadaşlar işler hic iyi bir yere gitmiyor, boyle olmaz"
    "susalım diyoruz, cevap vermeyelim diyoruz da yeter da ama"
    " biz niye çalışıyoruz "
    "çocukların emeğine yazık değil mi"
    "gecemizi gündüzümüze katıyoruz"
    "çok emek veriyoruz, hem biz hem hocalarım, nasıl çalışıyoruz anlatamam"
    "işimizi gücümüzü bıraktık bunlarla uğraşıyoruz"
    "evimizi barkımızı bıraktık bunlarla uğraşıyoruz"
    "adalet istiyoruz, biz kimsenin haksız puanının pesinde bir camia değiliz".... .vs vs.

bu şahsa göre galatasaray şampiyonluk potasındaysa, şampiyonluğu hak eden tek takımdır. diğer kulüplerin bir eli yağda bir eli balda, hep başkaları kollanıyor, birtek bunlar şampiyonluk istiyor, birtek bunlar antreman yapıyor, birtek bunlar transfer yapıyor, birtek bunlar emek veriyor, birtek bunlar işi gücü evi barkı birakıyor, rakipler birtek bunlarla oynuyor, herkes bunlara düşman, herkes kötü bunlar iyi, birtek bunlarin aleyhine hata var ....vs vs. onun icin herzaman ama herzaman sadece ama sadece galatasaray şampiyonluğu hakediyor. hickimse dikkat etmiyor ama diğer takımların başına gelenlerin binde biri başına gelse kendini yakar bu adam. hem empati yoksunu, hem aşırı egoist hem de takiyyeci. ama laf arasında a rakibini b rakibine kırdırtmaya da çalışıyor. hep aynı nakarat. kaos yükle yükle yükle. herkesin ayarını boz. lobinle zorla kendini şampiyon yaptır, sonra da en onde dalga geç. görsel

sezon icinde magdur, sezon sonunda küstah bukalemun.
  • gs'nin ankaragücü hezimeti sonrası hüngür hüngür ağlayan yönetici.

takım 2-0 yenik pozisyonu yok maçı hakeme bağlıyor.

beter olun.
  • şu dakikadan sonra benim için yavuz bingöl ile aynı kefede olan kişidir. saray konusunda milletin tepkisi kıskançlık yüzündenmiş.

(bkz: yalakalık)
  • hakkındaki efsanelerden biri de şudur:

istanbul'da bir gs - rizespor maçı. hatırı sayılır sayıda da rizespor taraftarı maçı gelmiş, takımını destekliyor.
    bol gollü geçen maçta gs farkı açıyor, doğal olarak da albayrak kendi tarzında seviniyor.
    bu sevince sinirlenen rize seyircisi "abdürrahim ananı rizeli mi s..ti" diye bağırır.

albayrak'ın çevresinde bir süre sessizlik olur, gözler ona çevrilir, sonra cevabı patlatır:
    "ne alınacağım, benim babam zaten rizeli..."

edit: son aldığım duyumlara göre; efsane değil gerçek bir olaymış. şahitlerim var efendim..
hesabın var mı? giriş yap