• bir daha dünyaya gelirse imamlığı seçeceğini söyleyen, nev-i şahsına münhasır iühf medeni usul ve icra-iflas anabilim dalı başkanı. mevzuatı hiç değişmiyormuş çünkü imamlığın. e adamcağız da bıkmış tabii kıçı başı oynayan hukuk sistemimizden. kendisine şiddetle katılıyorum.

ayrıca, on numara adamdır, on numara hocadır. seviyoruz kendisini.
  • cem özer'in programında, abdurrahman dilipak tarafından ak parti'nin kuruluşu ile ilgili anlattığı anektodu dinlenilmelidir.

https://www.youtube.com/watch?v=buppbk0wdna#t=2980
  • yıl itibariyle istanbul üniversitesi hukuk fakültesi 3/çift lerin` : tek misin çift mi ` medeni usul hukuku hocalığını yapan küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk bir doçenttir.

kendisi sınavlarında çok zor soru sormayan, dersi tam sabah 9da başlatan, dersin başından sonuna kadar susmadan acayip hızlı anlatan ve soru soran öğrenciyi bazen aşağılayan bir hocadır.

örnek olarak:
    tüm sınıf- hocam çok hızlı oldu bi daha tekrarlayabilir misiniz?
    a.karslı- sizde hiç bi kerede anlayamıyosunuz.

ya da
    sınıftan bir kaç kişi- hocam çok hızlı anlatıosunuz biraz yavaş anlatsanız not tutamıyoruz
    a.karslı- siz biraz geç anlıyor olmayasınız..
  • bi tweetini atmış arkadaşım. görünce üniversite yıllarıma gittim. hülasaaaaaaaa kelimesi aynen bu okunuşta kulaklarıma yapışmış kalmış. siyasi temeli ile ne ilgim ne de bilgim var. ama zaten aşırı dindar olduğu 500 metreden anlaşılan birisidir. benim yorumum öğretmenliğine olacak. bizden sonra ihraç edilmiş istanbul üniversitesi hukuk fakültesi medeni usul kürsüsü anabilim dalı eski başkanı olan bu zatı muhteremi her konuda eleştirebilirim ama hukuki bilgisi yönünden asla ve asla. sınav kağıtlarını okumadaki hakkaniyeti yönünden de. kendi adıma çok iyi bir öğretmendi ve bana çok fazla şey öğretti. usul hukukumun hep en yukarılarda olmasının ve mesleğe başladıklarında usul bilmeyenleri süründürebilmemin yegane sebebidir. genelde şirketlerle çalışmamızdan dolayı davalı vekili olduğum için her dosyada en başından sonuna kadar usul kurallarıyla mutlaka kedi gibi oynarım. hakim itirazımı takmayabilir, karşı taraf uzatmaya çalışıyor diyebilir ki haklı da ama her duruşmada mutlaka zapta geçiririm. davacı olduğum dosyalardaki usul itirazlarını ise dikkate alıp top yukarıdan dönmeden hallederim. çünkü illaki bir aşamada sonuç verir. bitti dediğin dosya başkasına göre siktiri boktan bana göre mühim bir sebepten yargıtay’dan döner veya bam da karar kaldırılır ve sarpa sararsınız. çünkü evet usul her daim esastan önce gelir. bu kulağımdaki en büyük küpedir. kendisine fakülte yıllarımdaki katkılarından dolayı teşekkürü borç bilirim. badem bıyıklıydı falan ama iyi bir insan olduğu için zamanla seviyordunuz otomatik. çünkü öğretmenliğinin ve yaptığı işin bilincindeydi. derslerde araya sıkıştırdığı özlü sözleri de nitekim hala kitabımda yazar. kitabını itinayla okuyup tek tek satır çizdiğim nadirlerdendir. kattıkları için sağolsun.
  • medeni usul hukuku dersinde "önemli olan iyi kanunların olması değil iyi kanun uygulayıcılarının olmasıdır. iyi kanunların kötü uygulayıcıların elinde olmasındansa kötü kanunların iyi kanun uygulayıcılarının elinde olması daha iyidir." demişliği vardır. özellikle alman anayasası'na ve 82 anayasasına(son değişiklikler öncesi) bakıldığında ne kadar doğru bir tespit olduğu görülmektedir. 'haktan yana yorum' yapmak bir ülkeyi değiştirebilir.
  • cem özer'in programına katılan siyasetçidir.

https://www.youtube.com/watch?v=buppbk0wdna
  • ‘herkese tecavüz etmiyorlar; herkese işkence yapmıyorlar!’* diyerek bunların duruma göre yapılabilir şeyler olduğunu söyleyen aşağılık bir siyasetçi mahluk!

*
  • tayyip'e sucukçu, ekrem imamoğlu'na da köfteci diyen şahıs. çağlar cilara'nın programında gördüm bu elemanı. kimdir nedir tanımıyordum da. öylesine videoyu açtım arka planda dinliyordum ama sucukçu tayyip ve köfteci ekrem lafını duyunca baya bir komiğime gitti. aynı programda, çağlar cilara erdoğan'ın s500 de alacağını ifade eden açıklamalarını sorunca, "kendisi s400'leri mercedes gibi sanıyor" diyerek beni yarmıştır.

sonradan baktım, adam merkez parti genel başkanıymış.

şurada 7:40'dan sonra sucukçu ve köfteci muhabbetini dinleyebilirsiniz.
  • sucukçu ve köfteci muhabbeti bu adamın başarısızlığını açıklayan olaylardan biri. bu adam merkez bir parti kurma iddiasında olduğu halde neden başarısız diye bir süredir düşünüyordum. merkez parti kurma iddiasında ama dili çok reaksiyoner yani çok sert, bu merkezin dili değil. sucukçu ve köfteci muhabbeti ise bildiğin elitist dil. bırak merkezi, sağ siyaset geleneği elitist dilden uzak yani periferinin temsiline dayandığı halde bu ne çelişkidir demekten insan kendini alamıyor.
  • siyasete atıldığı haberleri doğru mu diye merak ettiğim istanbul hukuk medeni usul hocası, sempatik insan.
hesabın var mı? giriş yap