şükela:  tümü | bugün
  • muhafazakar kesimin ertuğrul özkök'ü olarak bilinen abdurrahman dilipak'ın tüm ülkeyi iç savaşa ve amerikan askeri müdahalesine karşı uyarması durumu.

ilk defa bu kadar telaşlı görüyorum kendisini. özellikle kürtleri, alevileri, sunnileri ve de selefileri uyarmış.

http://m.yeniakit.com.tr/…/lutfen-dikkat-20499.html
  • "hepimiz birlik olmalıyız, izi bölmelerine izin veremeyiz!" coşkusuyla başlayıp, ilerleyen satırlarda yerini "...chp'nin hedesinden sonra hdp'nün hödösü." diye devam eden çöp.

yazıyı bu tipleri tanımayan birisi okuduğunda bayağı birlik beraberlik çağrısı zannedebilir. oysa içinde geçen temel mantık belli. bi de 'darbe ve erdoğan'a karşı' olduğunu söyleyenleri en tehlikle provakatörler ilan etmiş. gerçi bunu bile kendi ifade değil; whatsapp'tan gelen bir mesaj olarak yazmış. yani bu ülkede iktidardan tahatsız olup aynı zamanda darbeye karşı olmak mümkün değil. e iyi de bu bahsettiğin insanlar 70 ve 80 dönemlerinin solcuları? adam açıkça solcuları 'en tehlikeliler, vatan hainleri' ilan ederek sağcılara selamını çakıyor.

şu kadarını bile yazmam zaman istafıdır ama olsun, şahsi tarihime not düşmüş sayayım.
  • yazıyı okudum siz okumak zorunda kalmayın diye özet geçiyorum: akp süper, tayyip harika, dünya hep bizi kıskanıyor herkes bize düşman, hdp chp filan kötü kaka ama hepimiz birlik olmalıyız bla bla bla... dilipak'ın her zamanki salak saçma dinci zırvaları. üzerinde durmaya değmez.