şükela:  tümü | bugün
  • iühf anayasa hukuku anabilim dalı başkanı, profesör.
  • an itibariyle a haberde twitter yasaginin hayati acidan cok onemli bir yasak olmadigini dolayisiyla aym nin bu davaya bakmamasi gerektigini soylemektedir.

abi illa kan idam falan mi olmasi lazim isin icinde. ozgurluk yeterince onemli degil mi acaba?
  • arkasının sağlam olduğunu düşündüğüm profesör. iühf'nin şu an en zayıf kürsüsü olan anayasa kürsüsüne doçent olarak görevlendirme gelmişti. daha sonra profluğu alıp kadroya geçti aynı yıl. marmara hukuk'ta ibrahim kaboğlu hoca barındırmadı tahmin ediyorum. rahmetli bülent tanör'ün kemikleri sızlıyordur. üstüne bir de insan hakları kürsüsünün de anabilim dalı başkanı yapmışlar bu yıl. pes !
  • tanimam etmem de tek bildigim bu aksam cnn'deki programda akp'nin pek bir istedigi "baskanlik sistemi"ni guzelce savunan insan olarak gozukmektedir. hatta ince ince akp'nin yaninda yer aldigini da gostermektedir, durusunu belli etmektedir. karsisinda turgut kazan ve baska gercek hukukcular olunca savunamiyor da cidden uzucu bir sey boyle seyler gormek. ilginc tabii bazi insanlarin hukuk okuyup adaleti ve demokrasiyi savunmamasi. ama o da var hayatta, artik her seyi gorduk.
  • şu an cnn türk'te sağlam saçmalayan kişi. çok güçlü siyasi liderler cumhurbaşkanı olduğu zaman yeterli yetkilere sahip olmadığı için sıkıntı yaratıyor çözüm başkanlık tarzında konuşma yapıyor. karşısındakiler de demiyor ki "o zaman cumhurbaşkanı olmasın amk"

böyle durumlarda gözler ismail saymazı arıyor.
  • ıstanbul hukukta anayasa derslerine -maalesef- giren, daha dogrusu malum taraflar sayesinde girdirilen akademikimsi.

ben 2015'de geldim okula, bu arkadas docentti. bi baktim, profesor olmus. halic universitesinin fetoden kaptilmasiyla balli rektorluk koltugu da bu vatandasa emanet edilmis. gerci bundan haberim bile yoktu, e - 250 mercedesini okulun giris kapisinin agzina kadar cektirmek suretiyle gozumuzun icine sommasaydi.

lan dedim hadi dersine gireyim. rezalet bir devlet kurami anlatiminin arasinda 18 yas alti cinsel istismar suclularini kurtardigi acikca ortada olan tasariyi "magdurlarin haklari gozeltilerek devletin pozitif duzenlemelerinden biri" olarak degerlendirince, beynimden asagi kaynar sular dokuldu. lan sana anayasa kursusu bahsedilmis okulun ceza kanununu yazmis dekani bu duzenleme geriye gidistir diyor, sen cikmissin bu magdurlarin haklari lehine duzenlemedir diyorsun.

bak yigidim. can yucel gibi gote got demezsen, tarih seni tecavuzculeri aklayanlarin arasina kor, haberin olsun. hos tarih seni sallayacak mi, o da tartisilir. sen mercedesine bin, balli maasini al, cnnlerde hukumeti savun ve hayatin tadini cikar. arada da ders anlatiyorum ayagina sacma sapan seylerden bahsetmek uzere okula ugrarsin. tabi yine 300 milyarlik mercedesinle.