şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle a haberde twitter yasaginin hayati acidan cok onemli bir yasak olmadigini dolayisiyla aym nin bu davaya bakmamasi gerektigini soylemektedir.

  abi illa kan idam falan mi olmasi lazim isin icinde. ozgurluk yeterince onemli degil mi acaba?
 • arkasının sağlam olduğunu düşündüğüm profesör. iühf'nin şu an en zayıf kürsüsü olan anayasa kürsüsüne doçent olarak görevlendirme gelmişti. daha sonra profluğu alıp kadroya geçti aynı yıl. marmara hukuk'ta ibrahim kaboğlu hoca barındırmadı tahmin ediyorum. rahmetli bülent tanör'ün kemikleri sızlıyordur. üstüne bir de insan hakları kürsüsünün de anabilim dalı başkanı yapmışlar bu yıl. pes !
 • tanimam etmem de tek bildigim bu aksam cnn'deki programda akp'nin pek bir istedigi "baskanlik sistemi"ni guzelce savunan insan olarak gozukmektedir. hatta ince ince akp'nin yaninda yer aldigini da gostermektedir, durusunu belli etmektedir. karsisinda turgut kazan ve baska gercek hukukcular olunca savunamiyor da cidden uzucu bir sey boyle seyler gormek. ilginc tabii bazi insanlarin hukuk okuyup adaleti ve demokrasiyi savunmamasi. ama o da var hayatta, artik her seyi gorduk.
 • şu an cnn türk'te sağlam saçmalayan kişi. çok güçlü siyasi liderler cumhurbaşkanı olduğu zaman yeterli yetkilere sahip olmadığı için sıkıntı yaratıyor çözüm başkanlık tarzında konuşma yapıyor. karşısındakiler de demiyor ki "o zaman cumhurbaşkanı olmasın amk"

  böyle durumlarda gözler ismail saymazı arıyor.
 • ıstanbul hukukta anayasa derslerine -maalesef- giren, daha dogrusu malum taraflar sayesinde girdirilen akademikimsi.

  ben 2015'de geldim okula, bu arkadas docentti. bi baktim, profesor olmus. halic universitesinin fetoden kaptilmasiyla balli rektorluk koltugu da bu vatandasa emanet edilmis. gerci bundan haberim bile yoktu, e - 250 mercedesini okulun giris kapisinin agzina kadar cektirmek suretiyle gozumuzun icine sommasaydi.

  lan dedim hadi dersine gireyim. rezalet bir devlet kurami anlatiminin arasinda 18 yas alti cinsel istismar suclularini kurtardigi acikca ortada olan tasariyi "magdurlarin haklari gozeltilerek devletin pozitif duzenlemelerinden biri" olarak degerlendirince, beynimden asagi kaynar sular dokuldu. lan sana anayasa kursusu bahsedilmis okulun ceza kanununu yazmis dekani bu duzenleme geriye gidistir diyor, sen cikmissin bu magdurlarin haklari lehine duzenlemedir diyorsun.

  bak yigidim. can yucel gibi gote got demezsen, tarih seni tecavuzculeri aklayanlarin arasina kor, haberin olsun. hos tarih seni sallayacak mi, o da tartisilir. sen mercedesine bin, balli maasini al, cnnlerde hukumeti savun ve hayatin tadini cikar. arada da ders anlatiyorum ayagina sacma sapan seylerden bahsetmek uzere okula ugrarsin. tabi yine 300 milyarlik mercedesinle.
 • utanmadan, arlanmadan, "muhalefet bu anayasa değişikliğini rejim değişikliğiymiş gibi konuşuyor" diyor.
  utanmıyor
 • sera kadıgil'in kendisine sorduğu "bu anayasa taslağının tarafsız bir yargı getireceğine ikna oldunuz mu?" sorusuna hiçbir cevap verememiş, evelemiş gevelemiş, konuyu değiştirmiş ak'ademisyen.
 • şu an eleştirir gibi yapıp, belki de sistemin en önemsiz kısmını (başkan yardımcılarının sayısı) "bence en önemli sorun bu diyerek" insanların aklını karıştırmaya çalışıyor.
  (bkz: jedi mind trick)

  sera kadıgil'in evet akrabalarını bile atayabilir dediğinde panik olması beklemediği bir yerden vurulmasındandı. gerçekten bambaşkaymış. bu kurnazlıkla bir dahaki hükümette önemli bir mevki alabilir zannediyorum.
 • yanlış anlamadıysam biraz önce konuk olduğu programda "mehmet amca her şeyi anlamak zorunda değil" gibi bir şey söyledi.

  mehmet amca, programdaki konuşmalardan hayatı etkilenecek herhangi bir vatandaş örneğini vermek için kullanılan isim idi ve bu profesör bey halkın içinden herhangi bir vatandaşın kendi geleceğini ilgilendiren konuların hepsini anlamak zorunda olmadığını beyan etti.

  bu beyanın altında "halk için devlet" değil "devlet için halk" anlayışı gizlidir. eğer referandumdan "hayır" çıkacağına dair bir şüpheleri olsa "halka itaat etmek" yalan olurdu.

  yıllardır mağdur siyaseti yapanların, halkın içinden kopup geldiklerini iddia edenlerin, diğer partileri elitist olmak ile suçlayanların geldiği nokta daha net bir şekilde anlaşılmış oldu.