şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye büyük millet meclisi 23. dönem, akp diyarbakır milletvekili.

  abdurrahman kurt, 27 haziran 1968'de diyarbakır'da doğdu. babasının adı ömer, annesinin adı azize'dir. yüksek inşaat mühendisi; yıldız teknik üniversitesi inşaat fakültesi inşaat mühendisliği bölümü'nü bitirdi. yüksek lisansını beykent üniversitesi sosyal bilimler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümü'nde tamamladı. eyüp belediyesi, beyoğlu belediyesi ve iski'de görev yaptı. gönül köprüsü derneği kurucu başkanlığı yaptı. diyarbakır tarih, kültür ve turizm derneği ile diyarbakır turizm derneği kurucu üyeliklerinde bulundu. 23. dönem'de parlamentolararası birlik (pab) türk grubu üyesi oldu. çok iyi düzeyde ingilizce, orta düzeyde almanca bilen kurt, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  http://www.tbmm.gov.tr/…rimiz_sd.bilgi?p_sicil=6609

  (bkz: ukte)
 • hali hazırda ntv'de izlemekte olduğum kadarıyla süper adam. trt 6nın kuruluşunda aktif rol almış, akıllı mantıklı makul kişi.
 • çok birikimli bir isim . kürt ulusal damarı olsa da din daha ağır bastığı ve pkk yi kendine uzak bulduğu için akp içinde çalışmaya yönelmiştir. türkiyede barışı samimi olarak isteyen kişilerin başında gelir.
 • pkk'nın dağda elinde silahla dolaşıp tsk'nın operasyon yapmamasını istemesini mantıksız ve kabul edilemez bulduğuna dair bir konuşmasını tvden dinledim.
 • az önce bir televizyon söyleşisinde denk geldiğim milletvekili. gayet makul bir insan. gerek üslubu, gerek olaylara bakış açısı, gerek ise gerçekçi ve tarafsız yaklaşımları ile takdiri hak ediyor.

  1986 yılında henüz üniversite öğrencisi iken istanbul dikilitaş'ta gittiği sinemada oynayan "hakkari'de bir mevsim" filminde bir öğretmenin öğrenci velisi ile görüşebilmek için öğrencinin türkçe bilmeyen annesinin çevirmenliğini yaptığı sahnede velinin konuşmalarının izleyiciye aktarılmadığını görünce çok duygulandığını ve ağladığını belirtti.
 • dün ( 16.9.2010) ntv ana haber bülteninde can dündar'ın konuğuydu. hakkari olaylarını provakasyon olarak nitelendirip fail olarak doğrudan devlet içindeki çeteleri vb. işaret etti. hükümetin bugün yırtına yırtına pkk'yı suçlaması bölge halkına ne kadar inandırıcı gelir ki. demezler mi sen önce kendi vekilini ikna et...
 • koskoca mecliste, dürüstlüğünden, samimiyetinden, helal-haram hassasiyetinden ve insanı insan yapan olumlu özelliklerinden şüphe etmediğim iki kişiden biriydi. aday gösterilmemesi iktidar partisinin yaptığı stratejik bir hata. hem de büyük bir hata...
 • bir öğrenci.
 • hırsız koruyucuları tarihe not düşmek adına yazıyorum.

  başbakan ve tayfasının her türlü pisliğinin örtülmesine kendi çapında sunabileceği katkıyı sunmak adına habertürk'te "yolsuzlukların zaten araştırılacağına" izleyenleri inandırmaya çalışan bir akp milletvekili.

  unutulmasın bu isimler, gemiler, villalar, ayakkabı kutuları, para kasaları...

  bu günleri de görmüştük diye ders almalı birileri. bizim için çok geç bile olsa.

  edit: bi de utanmadan karşısındaki insanlara "vay sen ergenekon'un üstüne gidilmesinden rahatsız oluyorsun" diye sataşmaya çalışıyor. sırıta sırıta... lanet gibi birşey bunların bu ülkede bir yerlere gelmesi lanet.
 • biraz önce altan öymen tarafından rezil edilmiş biridir.