şükela:  tümü | bugün
 • http://www.abdurrahmantatlici.com/ adresinden de ulaşılabilen abdurrahman isimli tatlıcı kişinin ankara sakaryada açtığı tatlıcı.
 • tahin helvasini katki maddesiz yapan, helvasinin tadina bir kez baktiktan sonra baska helva yememeye karar vermeye kadar goturen marka.
  ayrica ankara'da oypalarda da satiliyor helvasi.
 • istanbul kadıköy çarşı içi şubesi yıllar yıllar önce nedenini bilmediğimiz bir sebepten dolayı kapanınca uzun seneler kendisinden mahrum kaldığımız, şimdiye kadar yediğim en kaliteli, içinde hiçbir şekilde suni tatlandırıcı ve yapay gıda maddesinin kullanılmadığı, piyasadaki diğer bildiğimiz ve bilmediğimiz bütün markaları tek celsede ezebilecek lezzette üretim yapan alametifarika. evet bu kadar iddialı yazdım, sonuna kadar da savunurum. bugün çıkıpta kimse "efendim şu marka taaa osmanlıdan beri var, bu firma bu kadar eski ben bu lezzeti hiçbir şeye değişmem.." akıl var mantık var, aç bak ne yiyorsun? içinde ne var gör! yediğin helva çamur gibi ağza yapışıyor, durunca üstü yağ tabakası yapıyor, yutarken damağını ve boğazını içindeki aşırı glikoz vb.. şeker türevlerinden dolayı yakıyor.. daha ne kaldı? ne o tahin helvası yiyormuş adam.. sen daha aldan o vitrinde duran cafcaflı paketlere... bugüne kadar hangi firma eskiden beri gelen "geneksel" tariflerle bu işi yürütüyor.. eskiden günümüze gelmek mesele değil, mesele o ürünü o zamanki damak tadıyla nasıl sunuyorsan bugünde aynı şekilde tüketiciye sunabilmendir. bir istanbullu olarak bu güzide ankaralı aile şirketine lezzetli ve "olması gerektiği gibi" (ağızda kurabiye gibi dağılan, durdukça yağ tabakası yapmayan ve kaliteli şeker kullanıldığı için boğazı yakmayan) helva yaptıkları için teşekkür ediyorum.

  müptelaları için istanbul' da bulabilecekleri satış noktasını hiç üşünmeden ankara' daki merkezi ile görüşüp öğrendik. eminönü sobacılar çarşısı hasırcılar caddesi' nde dilek gıda da bulduk ve aldık..

  650 gramlık teneke kutularda sade, kakaolu, fındıklı ve fıstıklı çeşitleri 10 - 14 tl arasında değişiyor.*

  edit: eski istanbullu olan babamdan (onunda rahmetli babaannemden öğrendiği ) öğrendiğim şekliyle ekmek arası helvanın yanına siyah zeytin (evet bildiğin siyah zeytin) yenirse ender rastlanan tatlı tuzlu karışımı lezzetlerinden birini keşfedebilirsiniz. bu şekliyle tahin helvası & zeytin ikilisi, eskiden istanbul ahalisi arasında hamam yemeklerinin tatlısı olarak kendine yer edinmiş.

  editeknik: abdurrahman tatlıcı hiçbir ürününde e471 katkı maddesi kullanılmadığı için yağlanma yapabileceğini yazmış internet sitesinde ve ambalajların üzerinde. böyle olmasına rağmen ben yağlandığına şahit olmadım. hatta bunu kullanan diğer firmalarınkinin yağlandığını gün be gün gördüm. varsın abdurrahman tatlıcı' nınkiler yağlansın.. yerim onları ben yerim yerim..*
 • bir ankara tatlısıyesi.
 • tahin helvasının net bir numarasıdır. daha çok kar ve popülarite için değerlerini satmıyor adamlar. hem kaliteli hem de en lezzetlisi bu.
  helal olsun diyorum, devamını diliyorum.
 • yağlansa ne olur. önemli olan tat, görüntü değil. katkı maddesi kullanılmamalı.
 • parmaklarınızı da yanında yemenize sebep olan helvaların üreticisi firma. üstüne tanımıyorum.
 • sahane derecede tahin helvasi yapan firma. digerleri yaninda pismaniye gibi kaliyor. tatli severlerin uzak durmasi gerekmekte, yoksa 650 gramlik paketi tek seferde bitirebilirsiniz.
 • herhalde üç kuşaktır helva işinde olan bir firma. eski imalathaneleri ulucanlar'daymış.
  helva gibi uyduruk, basit bir yiyeceği bile bir sanat eserine dönüştürebilmiş bir firma aynı zamanda.
  tatlı adına hiçbir şey yemeyen babam, kırk yıl evvel bunların imalathanesine komşu dükkanda çalıştığından bu yana istisna olarak sadece abdurrahman tatlıcı'nın helvasını yiyor.
  bunların helvasını yiyince de sorarsınız kendi kendinize "bu helvaysa diğerleri ne?" diye.
  zamanında tuna caddesinin girişine da kafe açmışlardı da tutturamamışlardı.
 • bu adamların tahin helvası varken koska diyeni yemin ediyorum döverim. lan resmen çocukluğuma döndüm, kendimden geçtim yerken.

  ağızda dağılması ve fakat yapışıp, dile damağa sıvanmaması olsun, çöğen aromasına, şeker oranına olsun hasta olunası tahin helvasına sahip markadır. diğer ürünleri hakkında fikrim yok lakin.