şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "başıma bir iş gelmeyecekse atatürk'ü sevmiyorum" ve "ülkeyi ingilizler alsaydı daha fazla hakkım olurdu" diyen nuray canan bezirgan'ın batının popüler kültürünün tipik bir yansıması olan bonus saçlı oğlu.

  işte bu popüler kültür öyle bir şey ki ne kadar kökten dinci bir aileden yetişirseniz yetişin ilişkilendiğiniz sosyal çevre ağıyla sizi içine alıp, bambaşka bir mutasyona uğratabiliyor.

  örneklerini türkiye'den ziyade batıdaki islamcı ailelerin yeni kuşak çocuklarında daha fazla gördüğümüz böyle vakaların çoğunda hep bir yerde sonunda bir kimlik krizine neden olan örnekler söz konusu oluyor. kişi tamamen farklı sosyal yaşantısıyla yetiştirildiği kökler arasında keskin bir geçiş sağlayamıyorsa, eninde sonunda bilinçaltındaki ödipal karmaşalara engel olamayıp ışid gibi kökten dinci terör örgütlerinin ideal kitlesini oluşturuyorlar. şu an ışid'in batıdan devşirdiği meczupların neredeyse tamamına yakınının hayat öyküsü böyle.

  tabi ki bu arkadaş böyle olur diye bir iddiam yok. aksine şu anda çok hayat dolu, esprili ve içinde bulunduğu çevreye uyumlu bir şekilde görünüyor. önemli olan o uyum ve yaşam enerjisini bir ömür boyu koruyup aklını ve vicdanını bilinçaltını deşecek unsurlara teslim etmemesi.
 • faceobook'ta rastgele denk geldiğim, inanılmaz skeçleriyle kafa yakan 1999 doğumlu çocuk. 20 dk da beyni öldürme garantili diyebiliriz kendisi için.
 • bunu yazacağım aklıma hiç gelmezdi ama akıllı çocuktur. son videosunda tr'deki ortalamanın üstünde konuşuyor. türkiye'de kendisini bu kadar güzel ifade edebilen birisini görmeyeli rahat 10 yıl olmuştur. evet ismi aleykümselam barzani gibi okunuyor evet annesi akpli derneğin kurucusu üst düzey bir yandaş ama bu çocuk hiç "o tip" birisi değil. sanki victorian dönemi romanlarından çıkmış gibi bir üslubu var, konuşma tarzı kanal d'nin yayınladığı dublajlı amerikan filmlerinden fırlamış gibi ve en önemlisi de kendisi "vergilerini düzenli ödeyen bir vatandaş." ileride çizgisini bozup ana baba parasıyla los angeles'ta yönetmenlik yapmaya çalışıp sonra beceremeyip moda'daki evine geri dönen sözde entelektüel özde çakma liboş malak eski sözlük trollü gibi olmaz diye umut ediyorum.
 • ailesi gibi kendisininde proje olduğunu düşündüğüm video maker.

  aşırı dincilik, aşırı atatürkçülük, türk düşmanlığı, fetö, masonluk, akp mv adaylığı vs. çok karmaşık.

  belgesel adında sipariş videolar gelmeye başlarsa şaşırmayın.
 • terörist ısminden ve sözde başarısına bakacak olursak anne babasinin yobaz/fetöcu/akp'li ya da pkk'li olduğu ortaya hemen çıkıyor.... türkiye'den başka kimse yurtdışında böyle insancil yaşayıp "başarılı" olamaz.

  güzel skeçler yapıyormuş..... bi siktirin gidin.

  (bkz: aziz sancar bilim insanı mı sorunsalı/@konjo)
  (bkz: hamdi ulukaya/@konjo)
 • zeki ve yaşıtlarına göre kültürlü göründüğünü düşündüğüm genç. nüktedanlar'ın mert güngördü ve cevher tanrıverdi ile 3 fikir babasından biri. yanlış bilmiyorsam kanada'da büyümüş, birkaç yıl önce türkiye'ye dönmüştür.
 • birsu demir ta kendisidir.
 • çok tatlı bir çocuk bence , videolarının da enes batur vb.' den daha komik olduğu kesin.