şükela:  tümü | bugün
  • abd'ye aradaki problemleri konuşup, anlaşma zemine çekmeye çalışacak heyetin ingilizce bilmemesi durumudur. iki tane maymun göndermekle aynı etkiyi, hatta daha kötüsünü yapmış bürokratlardır. gittiklerinden beri dolar 1 lira arttı ve gün hala devam etmekte. 2001'den sonra dolarda en fazla artışın olduğu haftayı geçiriyoruz. sizin yapacağınız işe ben..

https://twitter.com/…_es/status/1027291691211022338

not: buna inanmayan gerizekalılara göre dolar/tl'de 4.3 'ün üstü köpük
  • buna inanan net gerizekalıdır.
  • kaynak (bkz: götüm)
  • hala twitter’da paylaşılan saçmalık. siyasi görüşlerimiz ayrı, yanlış bulduğumuz şeyleri eleştiriyor ve endişeleniyoruz, biz demiştik diyoruz bunu anlıyorum. ama yalan yanlış, kaynaksız şeylere haber değeri yükleyenlere inanıp, amerika’ya giden heyette, ingilizce bilen olmadığına, inanmak da, çok saçma. şuna inan insan zerre bürokrasiden anlamıyordur... bir deli bir kuyuya taş atmış bin akıllı çıkaramamış, mevzusu bu…
  • bu bile bir mesaj anlayabilene.
  • abartılı bir yorum olabilir. en azından havaryu falan demeyi biliyorlardır.
    ama giyinmeyi bilmedikleri kesin. o kıyafetler ne öyle abilerim ablalarım! cık cık cık...
    (bkz: yaptırımlar için abd'ye gönderilen heyet/#80083347)
  • (bkz: are you disco)
  • 9 kişilik heyetin içinde tanıdığım mali bakanlığı temsilcisi olarak giden kişinin iyi derecede ingilizce bildiğini biliyorum. hatta kendisi 2 sene abd'de yaşamış bir kişidir. asılsız haberlerle muhalefet yapmak kalitesizliği hoş değil.