şükela:  tümü | bugün
 • asgari ücret alıp 50 milyon euro rüşvet alanları savunan anadolu çomarlarının yeni sloganı.
 • devlet ve hükümet arasındaki farkı bilen, muhalefet ederken gözü kararmayan, bilinçli vatandaş cümlesi.
 • rüşvet alan "hükümet" üyelerinin sıfatının "devlet" bakanı olduğunu bilmeyenlerce vatanseverlikle bağdaştırılması komik olan slogan.
 • süreç, açlım, ergenekon ve balyoz sürecinde ise devletine karşı akp ile birlikte abd'nin yanındaydın. aklın başına şimdi mi geldi yavuşak
 • “devlet başka hökümet başka, devlet soyuttur, hökümet onun somut görüntüsüdür, bugün ahmet olur hökümet, yarın mehmet, ama devlet ilelebet baki kalır, ahan da aradaki fark budur” desek anlar mı acep diye merak ettiğim.
 • utangac reisci beyani

  yahu ben niye surekli sosyal medyada devletimin yaninda oldugunu belirtmek mecburiyetindeyim. bir kere de devlet "filanca hadisede madonnanin yagli zencisi'nin yanindayiz" diye tweet atsin

  arti bunun ne faydasi var..pentagon'da "madonnanin yagli zencsi devletinin yanindaymis, simdi bittik beyler" mi deniyor?

  aslinda bu "devletimizin yaninda olalim" tayfasi sunu diyor.. "biz bir halt yedik ancak bunun faturasini bize kesmeyin". ya da baska bir siyasi saik var.

  zaten farkindaysaniz "devlet hepimizin devleti" kriz durumlarinda soyleniyor. normal zamanda akp ya da mhp'ye oy vermeyen herkes hain, serefsiz,darbeci, terorist, devlet dusmani, orospu cocugu falan.

  ulan devlet dedigin sey senin benim bazi ihtiyaclarimizi gidermek icin kurdugumuz bir tuzel kisilik, apartman yonetimi gibi birsey. sahibimiz degil.

  (bkz: aynı gemideyiz diyerek hitler'i destekleyen alman)
 • ben değilim. devletin yanında olmak ne demek ki? devlet zaten alternatifi olan bir şey değil ki yanında olalım,devletin zaten vatandaşıyız. ne zaman hata yapsalar milliyetçi taklidiyle insanları kandırmaya çalışıyorlar. ben devletin yanında değilim,devlet beni düşünmüyor,kraliyet ailesine çalışıyor. benim de beynim var,ona ihanet edemem bile bile. o kadar
 • ben değilim, sikimde de değil diyerek katılmadığım kampanya.

  bu memleketi gerçekten çok seviyorum. yurt dışında olduğum zamanlarda çok özlüyorum. ancak buraya geldiğim anda anlıyorum ki artık ben bu memlekete ait değilim.

  gerçekten yabancı ülkelerde kendi ülkemde yaşadığım yabancılığı yaşamıyorum. farklı düşündüğün, farklı giyindiğin, farklı inançların olduğu anda bu ülkede sana uzaylı gibi davranılıyor. en iyi ihtimalle ötekileşiyorsun. kendi düşüncelerini savunmakta ısrar edersen tutuklanıyorsun.

  şimdi ben neyine nasıl destek olayım? bu sorunu el ele verip atlatsak düze çıkınca yine beni sikecek bu adamlar.
 • biraz sert konuşacağım önceden uyarayım. şu amına koduğumunun ülkesinde neden akp'nin her kötü politikasında "devletin yanında olmak" mantığıyla akp'nin halıya sıçtığı boku temizliyoruz? bırakın kendi boklarında boğulsunlar arkadaşım ben bu saatten sonra olacak her şeye razıyım. hepimiz her daim devletimizin yanındayız ama hepimiz akp'nin yanında değiliz.

  duygu sömürüsü için kullanılmaya çalışılan beyan.
 • devletimin düşmanı akp'nin karşısındayım. akp gidince abd'nin savaşacağı bir düşman da kalmayacağından sıkıntılar da düzeltilebilir hale gelir!

  ek:
  [https://twitter.com/…ler/status/1024979424138145794 fetö ile işbirliği yapıp tsk'yi vurdular, herkese fetö'cü çamuru atıyorlar; pkk ile açılım ortaklığı yaptılar, herkese terörist iftirası atıyorlar; abd'nin model ortağı oldular, herkesi amerikancı diye suçluyorlar!
  üstelik yancılarını da çamur atmakta kendilerine benzettiler!
  mehmet ali güller]