şükela:  tümü | bugün soru sor
  • brezilya'yı protesto etmek istediğimiz zaman da portekizce'yi kaldıralım diyerek arttırdığım önerme.

    abd'ce değil, ingilizce.
  • sözlükte açılan aptalca başlıkları kaldırırsak çok daha hayırlı olur kanaati taşıdığım hede..

    ikinci tanım : dünyada halen en çok konuşulan ortak dilin ingilizce olduğunu bilmeyenleri görmüş olduğumuz başlıktır.

    ekmel : dünya ile doğru ve eksiksiz iletişim kurup, onlardan teknoloji, bilim almak, ürettiklerimizi iyi karla satmak istiyorsak, bütün okullara hazırlık sınıfı koyup, liseden mezun olan gencin adam gibi ingilizce, ispanyolca, çince, almanca, fransızca vss konuşabilmesi sağlanmalıdır..one minnute ile olmuyor olamıyor bu işler..
  • ya böyle mal mal başlık açmayın sövdüklerim. ya muhalefet yapacam diye yada erdoğan'a destek olucam diye saçmalıyorsunuz. ülkenin önemli bir anında önemli bir konu hakkında habire billur geçmeyin amk.
  • hahahahahh kaç yaşındasın sen veya ingilizce de zorlanıyor musun? kısaca ingilizce adamlar kullansa da kullanmasa da küresel bir dil şu anda.şu anda çalıştığım şirkette koreli,ispanyol,italyan,japon,hintli,ingiliz,venezuellalı,romen ve türkler var.bil bakalım hangi dilde anlaşabiliyoruz? türkçe dediğini duyar gibiyim ama değil tabiki de.ingilizce.dersin ki türkçe yi dünya dili yapalım,ona varım.ancak ingilizce yi öğretmekten veya diğer tabirle öğrenmekten vazgeçmek nedir ya?