şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • özellikle, thebookdepository vesilesiyle türkiye'ye ücretsiz kargoyla kitap yolladıkları için müteşekkir olduğum site. mesela üstünde fiyatı 12 pound basılı, sıfır ada or ardor'ı tam 8 pound'a kargo ücreti ödemeden aldım. robinson crusoe'ya sadece huzurlu ortamı için giderim galiba artık. bir de genç bir kız var belki onun için bilmiyorum.
    amerikadan da ciltli miltli hayvani bob dylan lyrics kitabını 12 dolar artı 9 dolar kargo ücreti ödedim ve, 10 günde elimdeydi, şimdi de cormac mccarthy'nin blood meridian'ını 12 dolara kapızladım, ama geleceğinden içim rahat olduğu için kafam rahat artık.
  • sahane saticilari oldugu gibi, 31 mayista siparis ettigim kitabi neredeyse 1 ay sonra "ya biz bunu size sattik ama yokmus elimizde paranizi iade ediyoruz" diyebilen lacka saticilar da mevcuttur. lan dingil, stoga bakman 1 ay mi aldi? ben de inek gibi kitap bekliyorum haftalardir...
  • zamanında 17 dolarlık ikinci el bir kitap siparişi verdiğim ancak sonradan "biz bir hata yapmışız, aslında böyle bir ikinci el envanterimizde yokmuş" diyerek, mağdur olmamam için aynı kitabın sıfırını (satış fiyatı 70 küsür dolardı) yollayan ve müşteri memnuniyeti konusunda orgazm yaşatan site.
  • aldığım 10 dolarlık bir kitap için 4 dolar daha ek kargo masrafı çıkınca satıcının hemen mesaj atıp istersem siparişi iptal edeceğini söylediği güzide site. bizim çakal esnaf iyi okusun burayı. geçen yıl aldığım 300 liralık raflar için bir hafta muhatap bulamadım ben tekzen'den, adam taa ingiltere'de benim fazladan ödeyeceğim 4 doları düşünüyor.

4 değil isterse 40 dolar olsun francis abi gönder sen dedim tabii. dürüst satıcılıklarının gözünü seveyim.
  • emrah safa gürkan sayesinde öğrendim ben burayı.

kafamı duvarlara vurmak istiyorum ben bu zamana kadar bu siteyi nasıl bilmiyordum diye.

taşınma işlerini bir halledeyim arayıp da bulamadığım-alamadığım kitaplar listesini eriteceğim en kısa zamanda*
  • çok uygun fiyatlara, kullanılmış ingilizce kitaplar bulabileceğiniz muhteşem site. iki kez kitap aldım bu siteden, hem çok ucuza geldi, hem ürünler kısa sürede elime ulaştı, hem de aldığım kitaplar ikinci el olmasına rağmen üzerlerinde tek bir çizik veya kırışıklık bile yoktu, aynı kitabı mağazada görsem kesinlikle kullanılmış olduğuna ihtimal vermem yani.
  • çok ucuza (1 dolar gibi) kullanılmış kitaplar satılan dünyanın dört bir yanına gönderi yapılan sitedir. müteşekkiriz kendisine. dünyanın dört bir yanından binlerce kitapevi kayıtlı bu sisteme. aramaları kitapevlerinin envanterlerinde yapıyorsunuz. özellikle eski basım, kullanılmış kitapları 1 dolardan başlayan fiyatlarla almak mümkün.kullanın kullandırın.
  • bir ay kadar önce 2 kitap aldım. kitaplardan biri son teslim tarihinden iki hafta sonra geldi, biri hala gelmedi.
    durumu olduğu gibi anlattığımda ikisinin de parasını geri iade ettiler. bu kadar da güvenilir bir sitedir.
  • oldukça efsane bi oluşum. d&r'da 60 lira fiyat çekilen kitabı buradan shipping hariç 1 dolara, dahil olmak üzere 9.50 dolara satın alabildiğiniz, bi haftaya kapınıza kadar gelen, gelince sevinçten havalara uçurtan bir site. ha kitap kullanılmış, kütüphane etiketleri var üzerinde, ama 'okunabilir' durumda ve yıpranmış kitabı da her türlü tercih ederim sıfırına. varsın eski olsun, okunsun da.

o yüzden ısrarla tavsiye ediyorum.
  • bir nevi nadirkitap.com'un ecnebi versiyonu. abebooks'ta da birçok kitapçı, ikinci el ve sıfır kitaplarını site üzerinden satmaktadırlar. henüz sadece iki kez alışveriş yapmış olmama rağmen hastası oldum. ingiltere'den gelen kitapların kargo ücretleri daha makul olduğu için amerikalı satıcılar yerine ingiliz satıcıları tercih etmekte fayda var. geçen hafta amazon'da 28 dolara satılan kitabı 2 dolar + 11 dolar posta ücretine aldım resmen. kitap tanımında kitap tertemiz, sadece kapakta eski sahibinin adı yazıyor diyordu, kitap aynen tarif edildiği gibiydi.

daha ilk alışverişimde de şöyle bir şey yaşamıştım: şimdi burada ikinci el bir kitap aldım ama kitap bir türlü gelmek bilmedi. hemen attım maili satıcıya ne ayak diye. sevgili stephen dedi ki ouvv çok sorry, kitap postada kaybolmuştur, ben bir koşu gidip yenisini alıp yollayacağım sana. ben de cevap atıp tenk yu stephen kardeş, bari bu sefer takip numaralı postayla yolla, yine sakata gelmeyelim, posta parasının üstünü çek kartımdan dedim. aaa olur mu zaten kaybettik bir kere kitabı, üç beş pound posta parasının aramızda lafı mı olur dedi ve bana sıfır kitabı takipli posta ile hiçbir ek ücret almadan gönderdi. güzel insansın stephen!