şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir yazar. hoşgeldin gülüm otur soluklan hele..
 • (#33322588) numaralı entrysinde entari gibi kuş beyinli yavşaklara dizmiştir. sevgimi ve saygımı ayrı kazanmıştır. allahına kurbandır.
 • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir galatasaraylı.

  --- spoiler ---

  ne hikmetse o beşiktaş türkiye'de namağlup şampiyonluklar alırken, edirne'den öteye gidip, 4'leri, 5'leri yiyip gelkiyordu. aynı dönem galatasaray ise avrupada çeyrek finaller oynuyordu..

  --- spoiler ---

  beşiktaş namağlup şampiyon olduğu 1991-92 sezonunun başında avrupa'da şampiyon kulüpler kupasında psv eindhoven ile eşleşmiş, 1-1 ve 1-2'lik sonuçlar ile elenmiştir. namağlup şampiyon olup da avrupa'ya gittiği bir ertesi sezonda ise göteborg ile eşleşmiştir ve 0-2, 2-1'lik sonuçlarla elenmiştir. beşiktaş'ın seba döneminde 5 yemesi bir kez vuku bulmuş olup, o da 1986-87 sezonu şampiyon kulüpler kupası "çeyrek finalinde" dönemin efsane takımlarından dinamo kiev karşısında gerçekleşmiştir.

  aslında şu yeni yazar arkadaşımızın alıntıladığım entrisini büyük bir keyifle okuyor idim. yani verdiği istatistikler de hoşuma gidiyordu. sonra şirazesinde fanatiklik ağır basmaya başlayınca kaptır gitsine dönmüş. kendisine başarılar diliyorum.

  ek: hatta bir de galatasaray'a bakalım, o dönem ne yapmış:

  beşiktaş'ın (çeyrek finalde) 5 yediği (ki asında bu arkadaş beşiktaş beşleri yerken diye 91-92 sezonunu kastediyor ki öyle bir olay tarihte yazmamış) 1986-87 sezonunda uefa kupası birinci turunda fc universitatea craiova adlı bir romen takımına elendiğini görüyoruz. dönelim tekrar bu arkadaşın beşiktaş beş yerken biz çeyreğe kalıyorduk dediği döneme: beşiktaş şampiyon kulüpler kupasında (yani şimdiki adı ile şampiyonlar ligi) hollanda şampiyonu psv eindhoven ile karşılaşıp evinde 1-1 berabere kalıyor, deplasmanda ise 2-1 yenilip eleniyor. galatasaray ise kupa galipleri kupası, yani şimdiki adı ile uefa kupasında fc stahl eisenhüttenstadt ve fc baník ostrava adlı takımları eleyip direkt çeyrek finale kalıyor. yani ortada beşiktaş bizi rezil ederken biz çeyreğe kaldık denecek bir durum olmadığını çok net bir şekilde görüyoruz.

  son düzeltme: adam troll çıktı ya lan. ciddi ciddi cevap vermişim ben de. en yakın zamanda sözlük mezarlığındaki yerini alması dileğiyle.
 • şu entrysi ile takdirimi kazanmıştır. (bkz: #33322588)
 • şu an eski maçları yazarak fenerbahçe'ye bok atma peşinde "10" numara troll.**
 • (bkz: git z)
 • kafayı ciddi anlamda miroslav stoch ile bozmuş yazar. çok mu zoruna gitti zamanında panpa?*
 • nickinin sonundaki "76" ibaresi merak uyandıran yazar. umarım doğum yılı değildir, ergenin tekidir.

  (bkz: kayıp hayatlar)