şükela:  tümü | bugün
  • kavga ortaminda falan, "- senin buyuklugunu kabul ediyorum alttan aliyorum..." anlaminda fiil. abi cekenin itibari sifir olur bu alemde.
  • geçmişe ait bi hareket. her zaman.

- kuntiz holding var ya, onun sahibi taylolat kuntiz bizim maallede oturuyodu. bana abi çekerdi o zamanlar. kaç kere dayak yemekten kurtardım onu ben. sonra o okudu işte, biz okumadık...
  • 12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe maçından sonra arda turanın hatırlattıgı mahalle rajonu...
  • yaş itibariyle büyük kimseye saygı olsun diye (aslında saygı hak edilmektir, buna girmiyorum) söylenen bir çekimdir, bu saygıya sevgi eklenirse onun adı da abi demektir. aslında abi çekmek bir anlama çektirtmektir, abi demek ise demektir, içten gelir.
  • asdasdasdaf. böyle bi deyim var hakkaten. böyle bi racon rondo.

bi mahalleye yeni taşındıysan falan, ortamdaki bıçkınlara abi çekicen. olay bu. çekmezsen maraz çıkartırlar.

ben şahsen bu ortamlarda böylelerine abi çekerim. inceden tırsarım evet, inceden de acırım ama. hayatlarında hakettikleri tek sıfat buymuş, elde edebilecekleri en saygın sıfat da bu olabilecekmiş gibi geliyor bazen.
    abi beni seev.
  • ıgrenc otesi bir varos deyisidir.

bence abi sozcugu erkek erkege iki tarafinda samimiyetle soyleyebilecegi karsilikli sempatiye dayali bir hitap seklini olusturur. cok da severim.

sirf aptal kompleksleri olan denyolar yuzunden boyle abi deyince karsindakini kendinden ustun goruyormussun gibi anlasilmamalidir.