• bazen abinizin kendini mucit sanması nedeniyle, pek büyük zorluklar yaşatır.

henüz 5 yaşındayım ve doğum günüm için bir oyuncak seçip alma hakkım var. büyük kararsızlıklar sonrası karnına basıldığında ağlayan bir bebek seçtim. daha sonra bir erkek çocuğunun elinde, bir tüfek gördüm, her tetiğe bastığında art arda kurşun sesleri çıkarıyordu. inanılmaz ilgimi çekti fakat bebeği de bırakmak istemiyordum. anneme ikisini de istediğimi söyledim fakat kabul etmedi. ben de ağlayıp, içime şeytan girmiş gibi kendimi yere atıp, boğuluyormuşcasına debelenmeye başladım. bu oyuncak aldırmak için sık uyguladığım bir taktikti. annem çaresizce iki oyuncağı da aldı ve ordan çıktık. artık inanılmaz mutlu bir çocuktum fakat bu mutluluğun abim yüzünden çok kısa süreceğini hayal bile edemezdim.

eve geldiğimde abim oyuncaklarımı inanılmaz bir ilgiyle inceledi. ben ise bi tüfeğin tetiğine basıp kurşun sesleri çıkartıyor, bi bebeğin karnına basıp, bebeği ağlatıyordum. muhtemelen komşular evde katliam olduğunu düşünüyordu. oyuncaklardan hevesimi alamasam da uykuya yenik düştüm. uyandığımda hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

uyandığımda daha gözümü bile aralayamadan oyuncaklarıma doğru koştum, hatta yolda çeşitli engellere takılıp düştüm. sonra tüfeğin tetiğine bastım ve tüfek ağlamaya başladı. bir daha, bir daha basıyorum, tüfek bildiğin haykırarak ağlıyor. sonra oyuncak bebeği elime alıp karnına bastım ve bebekten kurşun sesleri çıkmaya başladı. dehşete kapıldım ve ağlamaya başladım. annem geldi ve o da dehşete kapıldı. nas falan okuyor kadın. bir şeyler inanılmaz ters gidiyor. sonra abim; "nasıl da oyuncakların mekanizmasını degiştirdim, hem de hiç bozmadan" dedi ve takdir edilmeyi bekledi. ben ağlamaktan boğularak cevap veremezken, annem ise fırlattığı bir terlikle abimin mucitliğini sekteye uğrattı. ta ki bana alınan uzaktan kumandalı arabaya kadar.

uzaktan kumandalı arabanın da ömrü sadece bir gündü. ben uyuduktan sonra abim onu alıp adaptöre bağlayıp elektrikle çalışır bir hale getirmişti. uzaktan kumandalı arabamı dışarda saatlerce sürme hayalim varken, araba sadece kablo uzunluğu olan 30-40 cm civarında dümdüz gidiyordu. artık kumanda ile çalışmıyordu ve abim her zaman ki gibi "nasıl da pilsiz çalıştırma yöntemi buldum." diye övünüyor, ben ise her zaman ki gibi büyük bir hayal kırıklığı ile ağlıyordum.

edit: bütün oyuncakların bana alınıp, abime neden alınmadığı konusunda çok mesaj geldi. abim benden 10 yaş büyüktü, oyun çağında değildi, maalesef her şeyi mahvetme çağındaydı.
  • 12 tane abim var. bazen isimlerini bile karıştırıyorum. büyük bir kabilede doğmanın kaçınılmaz sonuçları oluyor. en büyük abim finlandiya vatandaşı oldu ve orada balıkçılık yapıyor. ortalara doğru biri windows 10'u tasarlayan 21 kişiden biri. en küçük abim ise ailenin yüz karası çıktı. odtü'de fizik okuyor sadece. genelde onu aileden dışlıyoruz. dışarıda bir yerdeysek onu götürmemeye çalışıyoruz. kendisi de bu duruma alıştı zaten.

benim ne yaptığımı sormayın söylemem.
  • benim için harıka bir şeydir. her zaman önümde rol model olmuştur. olmaya da devam ediyor. çoğu şeyi ondan öğrendim. oyuncaklarla oynamayı bile onu taklit ederek başlamıştım. ne zaman başım sıkışsa ilk ona koşarım. şu hayatta çoğu şeyi ondan destek alarak başardım. başarıyorum. canım abim iyi ki benim abimsin. seni çok seviyorum.
  • allah' ın sevgili kulu olduğunu düşünmek için harika bir sebeptir. eşsiz bir dost, mükemmel bir arkadaş, gerçek bir sırdaş sahibi olmak demektir. sevgi, saygı ve güvenin bir tek insanda toplanabileceğini görebilme şansına sahip olmaktır. yaşamı anlatan, yaşatan, ayakta kalmaya yardımcı olan bir sevgiyle sarmalanmak demektir. ve uzaktaysa kavuşmayı, ama en çok özlemi anlamak demektir. #3166165
  • çocukluktan itibaren monopoly,titanik batıyor, satranç, bilimum iskambil oyunlarında yenilmek demek.
    (bkz: abi)
    (bkz: abinin yorumları)
  • herkese dilediğimdir, içimdeki sıcaklıktır.
    (bkz: #19245712)
  • çok güzel bir şeydir. insanın abisi varsa, sırtı yere gelmez. küçükken, bütün işleri bana yaptırsa da, abiler güzeldir, candır, on numaradır.
  • benimki tayyibin bıyığı gibi; var gibi yok gibi, az gibi çok gibi. olmasaydı da olurmuş yani...
  • iyisi kötüsü yoktur bu işin abi sahibi olmak farklı bir şeydır adı konulamaz hele de benimki gibi bir abiye sahipseniz.
    abimin çocuk yaşıma rağmen benim hayatıma etkisi yazmaya kalksam kısa roman olur.
    velhasıl; bugün muhterem abimin doğum gunu. aramızda dağlar yollar olduğu için ben de böyle bir şey yazmaya karar verdim.

şimdi işin özüne gelelim, benim için abi sahibi olmak:
    10'lu boxer aldığında paylayacak birine sahip olmaktır.
    tatilde memlekete geldiğinde kıyafet getirmeyip sizinkileri giyecek birine sahip olmaktır.
    gülüp eğlenirken bi anda ciddileşip hayat dersi veren birine sahip olmaktır.
    siz çocukken üniversiteden geldiği gün okul bittiğinde eve koşa koşa gelmeye sebep olan birine sahip olmaktır.
    abi il dışındayken anneye "sürekli abi ne zaman geliyor" diye sorup artık kadını bıktıracak hale getirmeye sebep olan birine sahip olmaktır.

bu daha böyle uzar gider ama envanterimdeki herşeyi tüketmek istemiyorum malum hayat uzun daha söylenecek çok şey var.

velhasıl abi sahibi olmak geçmişe ve inşallah geleceğe sahip olmaktır.

doğum günün kutlu olsun kralllll
    sevgilerle
  • dunyanin en guzel seylerinden birisidir. her zaman destek olan ve her zaman sizi karsiliksiz/kosulsuz seven biri olmasi en buyuk avantajinizdir.
hesabın var mı? giriş yap